Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kartofle na kartki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemcy knują coś naprawdę dużego. Bunkier w Berlinie najpierw nakazał ludności gromadzić zapasy na 10 dni a teraz chce mieć prawo do rekwirowania gospodarstw rolnych. Coś ta cała "niemiecka demokracja" zaczyna nam pachnieć kartofliskiem.

Nie jest dobrze, z Bunkra w Berlinie dochodzą coraz bardziej niepokojące wiadomości. Niemcy przygotowują się do wojny. Poza wzmocnieniem rezerwy i nakazem aby ludność gromadziła zapasy na 10 dni, Bunkier w Berlinie przygotowuje teraz nową ustawę o rekwirowaniu gospodarstw rolnych (cytat z niemieckiej prasy):

 

"Nowe są uprawnienia dające prawo władzom do rekwizycji gospodarstw rolnych i zakładów produkcji żywności"

 

"Neu sind Befugnisse, die den Behörden im Notfall die Beschlagnahmung von Bauernhöfen und anderen Lebensmittelbetrieben ermöglichen sollen"

 

www.welt.de/politik/deutschland/article157877470/Im-Notfall-sollen-Bauernhoefe-beschlagnahmt-werden.html

 

Niemcy są metodyczni, przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, niestety. Te przygotowania do wojny trzeba więc potraktować bardzo poważnie. Jak wiemy Unia europejska jest jednym wielkim wesołym kontynentem postępu, demokracji i miłości, poza Polską i Węgrami, gdzie panuje faszyzm. Dlatego musimy się dobrze zastanowić przeciwko komu są zwrócone aktualne przygotowania Berlina do wojny. No chyba nie przeciwko miłującym pokój muzułmańskim migrantom z iPhonami ?

 

monsieurb.neon24.pl/post/133388,powrot-wilczego-szanca

 

Kartofle od dawna odgrywały strategiczną rolę w Niemczech. Podczas pierwszej wojny światowej niemieckie kartofle miały pokonać Anglię, tak zachęcano Bauerów do rozwijania tej strategicznej produkcji (poniżej).

Wunderwaffe czyli  "Niemieckie kartofle muszą zwyciężyć nad Anglią"

Image result for kartoffeln zweiter weltkrieg

Kartki na kartofle były zaś codziennością w Niemczech podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, a nawet w okresie powojennym (poniżej).

Kartki na kartofle z okresu powojennego 

Image result for kartoffeln zweiter weltkrieg

Kartki na kartofle z okresu pierwszej wojny światowej  

Ohne die Marken dieser Karte konnten keine Kartoffeln gekauft werden (1916). Stadtarchiv Bielefeld, Bestand 300,10/Sammlung Erster und Zweiter Weltkrieg, 102

O tym, że Bunkier w Berlinie nie żartuje na temat kartofli, mogliśmy się przekonać w lutym tego roku. Podczas unijnego szczytu w Brukseli, kanclerzyca Merkel opuściła salę obrad i udała się wraz ze świtą do lokalnej budy z frytkami, gdzie nakupiła frytek za 50 Euro (zdjęcia):

www.srf.ch/news/panorama/fritten-statt-brexit-debatte-fuer-merkel

Skoro Merkel sama nie może się powstrzymać od impulsywnego pożerania przerobionych kartofli to co ją powstrzyma od pożerania krajów ościennych ?

 

Image result for merkel pommes

Kartoflisko to taka niemiecka tradycja  

Image result for merkel altmaier

Image result for kartoffeln zweiter weltkrieg

KOMENTARZE

 • co knują "niemcy"- chazary jajwaj ?
  To samo co ich "bracia" w niedorozwoju chazary East w Polin i Okolicy.
 • @
  10 dni to mało,
  ale zapas na miesiąc, (w tym wody, kaszy i ryżu) POlecam Polakom...
  może do tego zapas (świńskiej) tuszonki :).

  Do tego łuk/kusza (w necie są projekty) i Helmuty mają przej....ne :)
  Ruskie też, ale ich mniej podejrzewam o chęć inwazji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031