Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Wyrównywanie po Radku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Macierewicz będzie najważniejszym zagranicznym gościem tegorocznego forum lobbysty amerykańskich firm zbrojeniowych CEPA w Waszyngtonie. Rok temu na tym samym forum Radek Sikorski niewybrednie kpił sobie z ministra Macierewicza.

O lobbyście amerykańskich firm zbrojeniowych CEPA, który zatrudnia ludzi wrogich suwerennej Polsce (Anne Applebaum jest tam Senior Adjunct Fellow, cokolwiek to znaczy) pisaliśmy już nie raz. Naszym zdaniem polski rząd powinien bojkotować tego lobbystę i jego klientów, dopóki będą oni opłacać ludzi szczujących na suwerenną Polskę. Na szerzeniu nienawiści do suwerennej Polski nie powinni oni zarobić ani grosza (ani centa):

 

monsieurb.neon24.pl/post/126279,cepa-wszczyna-wojne

 

W tym roku minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie najważniejszym gościem Forum CEPA w Waszyngtonie, 28 i 29 września:

 

cepaforum.org/Program 

 

Ponieważ CEPA zatrudnia Anne Applebaum, na zeszłorocznym forum pojawił się tam świeckim cudem jej małżonek Radek Sikorski (rodzinka, ach rodzinka), który w niewybrednym tonie żartował sobie z Antoniego Macierewicza, ośmieszając go przed amerykańską publicznością jako człowieka "niekompetentnego", który "partaczy wszystko za co się weźmie" (od minuty 2:37 wideo poniżej).

 

Rok temu na tej konferencji Radek nabijał się z ministra Macierewicza

 

Mamy nadzieję, że minister Macierewicz odniesie się do tego na zbliżającym się Forum CEPA. Tym bardziej, że minister Macierewicz włada angielskim lepiej niż nasz światowiec z Chobielina z dyplomem funta kłaków wartym (a dokładnie 10 funtów).

Lobbysta CEPA otworzył rok temu biuro w Warszawie, w którym schronienie znaleźli byli podwładni Radka z MSZ (PISM). Z racji tych partyjnych konszachtów na tegorocznym Forum CEPA pojawi się także Jan Krzysztof Bielecki ("pierwszy milion trzeba ukraść"), który robi teraz dla Ernst & Young.

Biuro CEPA w Warszawie to uciekinierzy z MSZ/PISM z czasów Radka

 

Image result for cepa office warsaw zaborowski

Naprawdę nie wiemy po co tam akurat pcha się Bielecki, może poza zainkasowaniem kilometrówek za delegację. Ale skoro tam się pojawi to może odpowie na pytania dziennikarzy dlaczego jego partyjni koledzy z PO tak bardzo chcieli kupić francuskie Caracale za 13 miliardów PLN, po cenie za egzemplarz dwukrotnie wyższej niż cena jaką płacą za takie modele np. Kuwejtczycy ? W sytuacji kiedy w Polsce istnieją dwie fabryki które mogłyby produkować helikoptery.

 

Ile tych "pierwszych miliardów" zamierzali ukraść z sumy 13 miliardów PLN ?


 

Czekamy na wyjaśnienie dlaczego PO śliniło się na Caracale z importu

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  No to kompromitacji ciąg dalszy , gdzie tu logika ?. Pozdrawiam. http://kulisy24.com/nasze-sledztwa/dyplomatyczny-folwark
 • @ Autor
  "Wyrównywanie po Radku"

  Da się?

  5*
 • @autor
  Dziwnym trafem wszystkim wyznawcom pis zawadzają francuskie Caracale, które były jedynymi śmigłowcami spełniającymi wymagania zawarte w zapytaniu przetargowym. to nic że posiadasz firmę przewozową i chcesz kupić autobus ale oferenci proponują ci smarta. pikuś że francuzi zaoferowali śmigłowce z pełnym uzbrojeniem, wymaganym osprzętem i pełnym serwisowaniem. wspomniani przez autora semici z kuwejtu kupili gołe maszyny. amerykanie poszli po bandzie i zaoferowali śmigłowiec przeznaczony na rynki 3 świata ze słabszym silnikiem, dziadowskim wirnikiem i wyposażonym tylko w podstawowe urządzenia nawigacyjne. Włosi nieco lepiej ale aby zapakować w ich maszyny taką ilość żołnierzy jaka jest wymagana należy skorzystać z doprowadzonej do perfekcji niemieckiej technologii kremowania zwłok. wtedy to nawet 1000 wojaków się zapakuje.
  Jakoś wyznawcom pis nie przeszkadza że debil maciarewicz podjął decyzję o zakupie (wysłano dziś zamówienie) amerykańskich pariotów. zabawne jest to że nie będą one wyposażone w radar do namierzania pocisków balistycznych :) hurra dobra zmiana nastała. debile i szkodniki dorwały się wreszcie do żłoba. Pierwsze zestawy mają trafić do 2019, radary będą gotowe najwcześniej w 2028. Specjalista od parówkowych samolotów rządzi naszą armią...
 • @czerwony baron 16:29:13
  "Dziwnym trafem wszystkim wyznawcom pis zawadzają francuskie Caracale, które były jedynymi śmigłowcami spełniającymi wymagania zawarte w zapytaniu przetargowym."

  To może świadczyć o tym, że Caracale rzeczywiście są tak dobre, ale może świadczyć o ustawieniu kryteriów przetargu aby spełniał je jeden śmigłowiec.

  Pana uwagi są bardzo rzeczowe, ale myślę, że zgodzi się Pan również z tym, że podstawą wyposażenia polskiej armii powinien być sprzęt produkowany w Polsce. Jeśli Świdnik jest w stanie wyprodukować zbliżony śmigłowiec, to absurdem jest zamawiać go za granicą.
  Mylę się?

  Ukłony
 • @Jasiek 19:51:00
  Też uważam że sprzęt powinien być produkowany i projektowany w Polsce, problem w tym że w Polsce nie produkuje sie tak dużych śmigłowców. Caracale miały zastąpić mi 8. Jeżeli już mamy obstawać przy rodzimej produkcji to powinniśmy pozostać przy sw 3 sokół. sprawdzony, solidny i przede wszystkim nasz.
 • @czerwony baron 00:13:57
  Kilka dni temu amerykański NIK – Government Accountability Office (GAO) – opublikował raport nt. modernizacji systemu Patriot. Według niego system w obecnej postaci nie spełnia wymagań wojsk. Jego techniczne rozwiązania sprawiają, że system obrony powietrznej i antyrakietowej USA jest nieszczelny. Raport zwraca uwagę na zawodny radar niedający możliwości dookrężnego rozpoznania, problemy z oprogramowaniem. Podkreśla, że system nie spełnia wymagań w pracy bez tzw. krytycznej usterki. Wymagane jest 20 godz., Patriot bezusterkowo pracuje średnio 11 godz. 70 proc. usterek było udziałem radaru. Czas napraw systemu pozbawia chronione obiekty osłony.

  Nóż się w kieszeni otwiera.

  http://www.rp.pl/Opinie/309049922-Waldemar-Skrzypczak-Amerykanski-NIK-a-sprawa-polska.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031