Minister Antoni Macierewicz słusznie zbojkotował dzisiejszą waszyngtońską konferencję propagandysty CEPA, który zatrudnia ziejącą jadem Anne Applebaum, wysłał tylko swojego doradcę z ciekawym listem do przeczytania zebranym uczestnikom.

Sprawa została załatwiona przykładowo. Amerykański lobbysta CEPA, który kilka dni temu powiedział ministrowi Waszczykowskiemu, że wywali Anne Applebaum za jej bezczelne łganie i jątrzenie przeciwko Polsce na łamach Washington Post, ale jej w końcu nie wywalił (1), został dzisiaj rano pozbawiony obecności wysokiej rangi przedstawicieli polskiego rządu na swojej corocznej konferencji w Waszyngtonie.

 

Minister Macierewicz, który miał otworzyć dzisiejszą konferencję lobbysty zmienił swoje plany podroży i przylatuje do Waszyngtonu tylko po południu, kiedy panel konferencji już będzie się kończył. W swoje miejsce minister wysłał swojego doradcę, który przeczytał uczestnikom konferencji ciekawy list ministra o polskim punkcie widzenia na aktualną geopolitykę.

 

Mamy nadzieję, że lobbysta CEPA, który jest finansowany przez amerykańskie i brytyjskie koncerny zbrojeniowe, straci swój biznes z Raytheonem, producentem Patriotów. Jeżeli Polska ma kupić Patrioty za ciężkie miliardy dolarów, to nie po to aby kasa polskich podatników spłynęła później z Raytheonu, poprzez CEPA, do kieszeni takich wrogów suwerennej Polski jak małżonka Radka, Anne Applebaum.

 

Applebaum i tak za dużo zarabia za swoje propagandowe szczekanie. Jej dochody w 2013 roku wyniosły 800.000 dolarów US, w 2014 roku 400.000 dolarów US, a jej dochody za część 2015 roku zostały zatajone w deklaracji majątkowej Radka Sikorskiego:

 

monsieurb.neon24.pl/post/131639,ukryl-dochody-zony

 

Zarobki Applebaum to wielopoziomowa cudowna fontanna kasy, tak jak w przypadku naszego Tomasza Lisa. Nic dziwnego, że Lis zacięcie jej broni. Dziwnie mocno powiązany układ niezależnego dziennikarstwa, nieprawda ?

 

Anne Applebaum ‏@anneapplebaum  26.09 

Tomasz Lis analizuje przekaz "Wiadomości" TVP w sprawie Radosława Sikorskiego i jego żony Anne Applebaum 

 

Prezes CEPA otwierający dzisiaj rano konferencje A. Wess Mitchell, miał raczej kiepską minę. I dobrze. Czas aby Mr. Mitchell wbił sobie do głowy, że suwerenna Polska nie jest jakimś bantustanem a samodzielnie myślący Polacy nie podzielają postawy murzyńskości Radka Sikorskiego.

 

(1) monsieurb.neon24.pl/post/133906,cepa-robi-nas-w-konia

 

Na otwarciu konferencji CEPA zabrakło ministra Macierewicza 

Polski rząd nie powinien nabijać kieszeni nienawistnej Applebaum 

Image result for cepa applebaum sikorski

Niech sobie Applebaum leje jadem i żółcią – ale nie za nasze pieniądze

Image result for cepa applebaum sikorski