Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Trzy dni Tyrmanda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Matthew Tyrmand ośmielił się krytykować Anne Applebaum i został za karę przykładnie odstrzelony. W tym celu w trzy dni wewnętrzne dokumenty MSZ pojawiły się cudem jakimś w rękach korespondenta Financial Times w Polsce Henry'ego Foy'a.

Co wolno pisać wojewodzie to nie tobie smrodzie. Małżonka Sikorskiego, Anne Applebaum, może pisać, że rząd PiS to prawie faszyści, ale Matthew Tyrmand nie może pisać, że Applebaum jest (cytat) "elitarna". Bo to zamach na Grupę Kawiorowej Lewicy Trzymającą Władzę.

 

Kilka dni temu tekst Tyrmanda o Applebaum na amerykańskim breitbart.com wywołał prawdziwą falę wściekłości po drugiej stronie.


www.breitbart.com/london/2016/09/27/anne-applebaums-russian-style-disinformation-offensive-msm-vs-anti-globalist-right-will-people/

 

Najpierw oskarżono Tyrmanda o "antysemityzm" za to zdanie (cytat) "hell hath no fury like a Polish, Jewish, American elitist scorned"No ale Tyrmanda nie można spacyfikować "antysemityzmem", bo sam ma w sobie żydowską krew.

 

Z braku laku powyciągano więc stare tweety Tyrmanda. Kiedy dystyngowany mąż stanu z oksfordzkim dyplomem Radek Sikorski pisał na Twitterze o ministrze obrony narodowej (cytat) "Antek, świrze !" to było w porządku. Kiedy młody Matthew Tyrmand pisał na Twitterze o Romanie Giertychu używając hollywoodzkiego slangu "bitch" (suko) to jest naganne. Żyjemy w czasach podwójnych norm poprawności politycznej. Są ci lepszego i ci gorszego sortu.

 

Do akcji ruszyli też "oburzeni", oczywiście z tej samej listy płac co Applebaum. Michael Weiss to taki niezależny dziennikarz, który kilka lat temu stręczył nam Radka Sikorskiego na europejskiego męża stanu ("Can Radek Sikorski Save Europe?") i który udziela się na wyznaczonym odcinku konferencyjnym razem z Applebaum (zdjęcie poniżej).

 

Michael Weiss ‏@michaeldweiss  28.09   hael Weiss podał/a dalej Matthew Tyrmand


Now I have 2 questions. The 1 you didn't reply to and what you meant by 'hell hath no fury like a Polish, Jewish, American elitist scorned.'

 

Ale to nie wystarczyło. Niewidzialna ręka rynku wyciągnęła więc wewnętrzne dokumenty polskiego MSZ i przekazała je w ręce korespondenta Financial Times w Polsce, bliskiego Platformie Henry'ego Foy'a:

 

www.rp.pl/Dyplomacja/161009983-Dziennikarz-Financial-Times-Henry-Foy-ujawnia-kontrakt-Tyrmanda-MSZ-reaguje.html

Henry Foy udzielał się w zeszłym roku (wraz z Radkiem) na konferencji w Pradze, współfinansowanej przez Ambasadę USA, którą kieruje David Shapiro, stary znajomy Applebaum ze studiów (zdjęcie poniżej).

No tak, mamy więc nastrój książek John'a Le Carre. Jeżeli korespondent zagranicznej prasy ("honorable correspondant") w Polsce załatwia sprawy na podstawie wewnętrznych dokumentów polskiego MSZ, to wciąż jesteśmy bantustanem a nie państwem poważnym.

 

Matthew Tyrmand i tak ma szczęście, zawsze mogło być gorzej. Polecamy oglądniecie filmu "Three Days of the Condor" Sydney'a Pollacka, odkrywanie niewygodnej prawdy może mieć czasami bardzo poważne konsekwencje.

 

W międzyczasie, upajajmy się tymi "27 latami wolności". Wolności słowa ...

    

 

Tyrmand popełnił zbrodnię nazywając Applebaum (cytat) "elitarną 

Image result for anne applebaum danielle crittenden chobielin

Bezinteresownie oburzeni – Henry Foy (z prawej)

Bezinteresownie oburzeni – Michael Weiss (po lewej Applebaum) 

Image result for michael weiss anne applebaum

Tyrmand skrytykował Applebaum, więc smutny pan go odstrzelił

 

Résultat de recherche d'images pour "three days of the condor"

KOMENTARZE

 • Przepraszam,że spytam:
  W czym ta ujawniona lista płac może zaszkodzić p. Tyrmandowi ?
  Czym tu się przejmować skoro wszyscy zainteresowani "to jedna rodzina"?
  Czy jest się czemu dziwić, iż dokumenty z MSZ wypłynęły, jeśli to .....?
 • @apoloniusz 14:38:14
  Jeśli MSZ to stodoła z otwartymi wrotami, do której może wejść każdy obcy wywiad ?
 • @Stanislas Balcerac 15:33:45
  Za komuny był taki wicek: "dlaczego Izrael nie ma swego przedstawiciela w Radzie Bezpieczeństwa? Bo i tak ma tam większość".
  Święci Mikołaje są wszędzie gdzie są chętni na kartony zielonej makulatury, ale w MSZ jakby rzadziej - nie są potrzebni...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031