Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Powtórka z Leszka Millera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kontrakty zbrojeniowe to znana metoda napychania sobie kasy na boku. Chłopaki z PO trochę przesadzili z tymi 13 miliardami PLN za 50 Caracali, widać poszli śladem towarzyszy z SLD, którzy chcieli zarobić na kontraktach Bumaru w Iraku.

Na kontraktach zbrojeniowych zarabia się dobrze na boku, część kasy jest kierowana do pośredników, którzy ją później rozprowadzają na cele polityczne i osobiste. Czasami dochodzi do kłótni o kasę i do krwawych porachunków. Kiedy francuski rząd odmówił wypłacenia części należnych prowizji za sprzedaż Pakistanowi trzech łodzi podwodnych, w zamachu bombowym w Karaczi zginęło 11 francuskich techników:

 

en.wikipedia.org/wiki/Karachi_affair

 

Jak wysokie miały być prowizje od polskiego kontraktu na francuskie Caracale można sobie tylko pomyśleć. Parafrazując Stanisława Michalkiewicza, z samego tylko kurzu od przeliczania 13 miliardów PLN na Caracale możnaby sfinansować niemało nowych rodzinnych fortun. Mówi się też, że offsetem za Caracale miało być francuskie wsparcie drugiej kadencji Donalda Tuska w Brukseli.

 

Caracale dla Polski miały być prawie dwa razy droższe niż Caracale dla Kuwejtu, nic dziwnego ze Francuzi są wściekli, że taki intratny kąsek przeleciał im koło nosa. Prezydent Hollande się naindyczył i odwołał swoją wizytę z Polsce 13 października. W mediach podniesiono także larum, że Polska nie kupuje "Made in France". Zapomniano już chyba, że idiotyczny zakup Pendolino na kredyt za 2.7 mld PLN poszedł do kasy francuskiego Alstomu (same Pendolino były budowane we włoskiej fabryce Alstomu). Skoro ludzie Balcerowicza z PKP i politycy PO przyzwyczaili Francuzów do tego, że Polacy bezmyślnie wywalają kasę na niepotrzebne zakupy a potem jeszcze minister Siemoniak zabrał się za wydawanie 13 miliardów PLN z kieszeni podatników na importowane Caracale, to nic dziwnego, że aktualna zmiana kursu polskiego rządu - na kurs gospodarności i logiki przemysłowej - wywołuje u Francuzów prawdziwy szok.

 

Bo nie tak miało być ! Jeszcze tego lata Francuzi obwiesili byłego palikociarza Roberta Biedronia i europosłankę PO Różę Thun orderami Legii Honorowej.

 

Bazując na wyżej wspomnianym francuskim kontrakcie dla Pakistanu, w którym prowizje wynosiły 6.25%, możemy ekstrapolować, że około 1 miliard PLN z kontraktu na Caracale miał pójść do różnych kieszeni tu i tam. To więcej niż kasa wyssana z Amber Gold.

 

Oczywiście minister Siemoniak nie wymyślił nic nowego. Pamiętamy jak na fali polskiego zaangażowania w Iraku rząd Leszka Milera już witał się z gąską słynnego irackiego kontraktu Bumaru, w którym sprzed dostarczony przez Bumar był o 200 milionów $ droższy niż podobny sprzęt dostarczony przez zwycięzcę przetargu. Część tych 200 milionów $ miała być działką dla towarzyszy z SLD:

 

monsieurb.neon24.pl/post/56498,bractwo-bumaru

 

No tak, Platformersom z Caracalami się nie udało, ale prowizje za wcześniejszy zakup Pendolino za 2.7 mld PLN gdzieś tam wylądowały. By żyło się lepiej ...

 

 

Ty wiesz ile kamienic w Warszawie można kupić za 1 miliard PLN ?!

 

Image result for minister siemoniak caracal

 

Czyste ręce Leszka Millera

 

Image result for leszek miller

Bo najlepiej zarabia się na słomianej inwestycji

 

Image result for bareja mis helikopter

KOMENTARZE

 • Co z tego,Z.Wrzodak napisał,że teraz "zarobią" pisowcy- od amerykańskich koncernów...tfu.
  A interes Polaków wymaga,aby właśnie teraz nastąpiło de'tente relacji Polski z Rosją.
  Wiadomo,co normalny polityk o zachodniej kulturze politycznej taki jak Z.Wrzodak by zrobił w takiej sytuacji...
 • W tej części zdania tkwi błąd
  " to nic dziwnego, że aktualna zmiana kursu polskiego rządu - na kurs gospodarności i logiki przemysłowej - wywołuje u Francuzów prawdziwy szok."

  Zagrywka PiS-u będzie widoczna za kilka dni, jak się okaże do kogo pójdzie odstępne.
  Gospodarność i logika przemysłowa w wykonaniu PiS? To coś nowego, tak nowego, że aż śmieszy.

  Ukłony
 • Co tu jest z Leszka Millera ?
  Cała ta polityczno-gospodarcza mafia żyje z prowizji i dla prowizji, vide kontrakty gazowe z Gaspromem i obligatoryjny pośrednik zarejestrowany w Szwajcarii. Mijają kolejne dziesięciolecia, zmieniają się twarze aktorów a mechanizm pozostaje nienaruszony. PiS-owcy utopi francuski kontrakt z którego prowizje spłynęły by do PO-wców, bo sami chcą zawrzeć własny, amerykański i zgarnąć prowizje dla siebie. Proste jak budowa maszyny młócącej systemu cep mazowiecki.Pozdrawiam.
 • Naczelnik kibla i Antek Singer
  Po zerwaniu kontraktu na francuskie Caracale okaże się ,że Polska/no bo nie chazary z PIS czy PO/ została pozwana za zerwany kontrakt i "mamy" do zabulenia miliardy euro ,tak jak było przy geszefcie mongoła Buzka -sprzedaż Eureko.
 • Będziemy mieli teraz
  śliczne hamerykańskie podróby blackhowków. To nic że zamiast 10 żołnierzy zmieści się do nich tylko 4, piukuś. Grunt że ładne i hamerykańskie, no i będzie do tego jeszcze większa możliwość zarobienia bo ładne hamerykański podróby blachowków nasi umiłowani sojusznicy sprzedadzą nam bez uzbrojenia. Koniec końców wyjdzie na to że zamiast 13 mld, wydamy 20 mld - oczywiście za serwisy będziemy płacić dodatkowo, bo wiadomo, ukochny sojusznik potrzebuje gotówki na wspieranie isis i innych bojowników o wolność i żydokrację. No ale dzięki temu będziemy mieli ładne hamerykańskie podróby blackhowków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031