Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Co kombinował Radek ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 2008 roku MSZ Sikorskiego wydało 220.000 $ na lobbystę BGR w Waszyngtonie. Po zakończeniu kontraktu człowiek BGR pojawiał się na nasiadówkach obok Radka. Teraz ten człowiek pracuje dla McCain Institute. A McCain niedawno atakował rząd Beaty Szydło.

Jako minister spraw zagranicznych Radek Sikorski kształtował polską dyplomację za pomocą obcej pomocy technicznej. Jak już wiemy, przemówienia po angielsku pisał mu człowiek powiązany z brytyjskim wywiadem MI6, Charles Crawford (rachunek dla podatników - 250.000 PLN). Teraz dzięki portalowi wpolityce.pl dowiadujemy się, że wkrótce po objęciu stołka ministra spraw zagranicznych w rządzie Tuska, Sikorski wydał 220.000 $ na kontrakt z waszyngtońskim lobbystą BGR, pomiędzy majem i listopadem 2008 roku:
 

wpolityce.pl/polityka/312182-ujawniamy-rzad-po-wydawal-krocie-na-lobbing-zbrojeniowy-w-waszyngtonie-amerykanskich-lobbystow-zatrudnialo-takzepzu-zobacz-dokumenty

 

Podobno wraz z rządem Tuska dokonaliśmy "skoku cywilizacyjnego", ale innym krajem którym korzystał w tym samym okresie z lobbyingu BGR była Serbia, będąca wtedy na banie społeczności międzynarodowej. Elitarne towarzystwo.

 

Nie wiadomo co lobbysta BGR wykonał dla nas Polaków za te 220.000 $, ale zauważamy, że po zakończeniu kontraktu jeden z głównych ludzi lobbysty, Kurt Volker, kręcił się często na tych samych nasiadówkach co Radek. Przypadek ?

 

bgrdc.com/b/bio/30/Ambassador-Kurt-Volker

 

Sikorskiego i Volkera widać razem na spotkaniu w Krakowie w 2009 roku (zdjęcie poniżej) oraz na konferencji w 2011 roku, w której uczestniczyła także małżonka Radka, Anne Applebaum (jako moderator, czyli dostała za to kasę), na której Kurt Volker pojawił się jako "dyrektor zarządzający" BGR ("managing director"):

www.gmfus.org/events/sikorski-feinstein-cap-conference-us-polish-european-relationship

 

Warto zauważyć, że Kurt Volker jest także executive director w McCain Institute, z uwagi na to, że kilka miesięcy temu senator McCain ostro atakował rząd PiS:

 

www.rp.pl/Rzad-PiS/160219613-John-McCain-i-dwaj-inni-senatorowie-USA-pisza-list-do-Beaty-Szydlo-Martwia-sie-o-demokracje-w-Polsce.html

 

Ponieważ Radek używał MSZ jak prywatny folwark (obiadki za 1500 PLN, samochody BOR wysyłane po pizzę lub na lotnisko aby odwieźć kolegów syna, promocja książki kucharskiej żony w ambasadzie RP w Waszyngtonie, itd)) można przypuszczać, że Sikorski kombinował coś dla siebie za te 220.000 $ z kieszeni podatników.

 

Ciekawe czy w MSZ jest jakiś raport lobbysty BGR i czy można prześledzić lepiej kontakty Radka z ludźmi BGR, takimi jak Paul Volker, po końcu kontraktu MSZ ?

 

 

Sikorski i człowiek lobbysty BGR (pierwszy z prawej) w Krakowie (rok 2009)

 
(from left): Radosław Sikorski, Minister of Foreign Affairs, Consul General Anne Hall, Ambassador Victor Ashe and Ambassador Kurt Volker, U.S. Permanent Representative to NATO
 

Firma której doradza dostała w 2008 roku 220.000 $ od MSZ Sikorskiego

 
Image result for kurt volker mccain institute

KOMENTARZE

 • Bardzo dobrze że Pan o tym pisze
  nie mniej jednak Radzio to już historia. Teraz jednak mamy Antosia, który gdzie się da wstawia na intratne posadki swoich kochanków, może poświęciłby Pan trochę czasu na to co jest a nie na to co było? Co było wiadomo i dlatego polszewia poszła na dno, piss jednak przebija w pazerności i głupocie wszystkich, którzy przed nimi "rządzili".
 • Taka jest prawda historyczna, ale dziś nie różni się od wczoraj.
  Dziś na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych mamy człowieka, który co się wypowie, to trzeba go tłumaczyć. Myślałem, że nie może być gorszego ministra niż Fotyga, ale ten ją bezsprzecznie zdetronizował.
  Dziś mamy większe zmartwienie czyli Andrzeja M. co zniósł ograniczenia dla budżetu swego ministerstwa. Sama sprzedaż przez PiS PZL w Mielcu mocno śmierdziała. Sprawa zakupu śmigłowców Black Hawk poza procedurami sprawdzającymi brak osobistych korzyści osób decyzyjnych, ogłoszenie, że właśnie te zostaną kupione w fazie początków negocjacji wraz z informacją o kontaktach Antoniego M. z lobbystą współpracującym z Amerykanami, powinno być sprawdzone przynajmniej przez prokuratora. Ale gdy dziś prokuratorów nie służalczych względem Ziobry wysyła się na zsyłkę, gdy tych, co nie wierzą w Macierewiczowską teorię Smoleńska również w bezstronność kontroli nie ma co wierzyć.
 • Skoro Sikorski deklarował że zna j. angielski -
  - to powinien zwrócić pieniądze za tłumaczenia !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031