Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Nagroda za Caracale

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko na sprzedaż. Przez ostatnie tygodnie Wyborcza wściekle broniła Caracali. Teraz francuska fundacja, w radzie której zasiada Michnik, nominowała Wyborczą do nagrody za "wolność słowa". Nagrodę finansuje francuski budżet (telewizja publiczna).

Tak nachalnej propagandowej ściemy nie widzieliśmy już od dawna, nic dziwnego, że mówi się o lawinowej sowietyzacji Unii europejskiej. Lewicowa francuska fundacja Reporterzy Bez Granic, w której radzie emerytów (Emeritus Board) zasiada Adam Michnik, nominowała Wyborczą do "Nagrody Wolność Słowa":
 

www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-nominowana-przez-reporterow-bez-granic-do-nagrody-wolnosc-slowa

 

A tu w tej lewicowej francuskiej fundacji siedzi Michnik: rsf.org/en/emeritus-board

 

To oczywiście nepotyzm i kolesiostwo, ale nie koniec skandalu. Nagroda jest finansowana przez publiczną francuską telewizję TV5 Monde, będąca częścią France Televisions a nominacja Wyborczej ogłoszona jest kilka dni po masowej kampanii tej gazety w obronie francuskiego kontraktu na Caracale. Pisaliśmy już o tym jak dyżurny Wroński agitował na łamach Wyborczej na rzecz Francuzów:

 

monsieurb.neon24.pl/post/134363,media-airbusa

 

Lewicowa francuska fundacja, wspierana przez publiczną francuską telewizję, tak wyjaśnia swoją niespodziewaną nominację (cytat): "proeuropejska „Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom". Po niedawnym sfinansowaniu imprezy Rzeplińskiego w Gdańsku u Adamowicza przez rządową niemiecką fundację im. Adenauera i wcześniejszych atakach Brukseli na żądanie Platformy, mamy oto kolejny przykład interwencji obcych rządów w wewnetrzną walkę polityczną w Polsce. Pytanie do rządu Beaty Szydło: jak długo będziemy tolerować zewnętrzną ingerencję ?

PS. Francuski NIK właśnie opublikował wczoraj raport krytykujący zarządzanie francuską telewizją publiczną (zbyt dużo pracowników, złe zarządzanie kosztami, brak strategii numerycznej itd). Brzmi wypisz wymaluj jak raport analityków giełdowych o spółce Agora SA. Dziwimy się ?

 
 
 

"Wolność słowa" w wersji Wyborczej

 
Image result for wyborcza macierewicz przeprosiny
 
Czy kasa z francuskiego budżetu sfinansuje KOC (Komitet Obrony Cacarali)?
 
Image result for kurski kod
 
Image result for leche bottes

KOMENTARZE

 • Teraz sprawa Caracale nieaktualna,
  należy się przede wszystkim zastanowić ile wynosiła wziątka PiS, czy też Macierewicza. Bo albo to pożyteczny idiota, co za darmo oddaje kolosalne pieniądze korporacjom lotniczym USA albo... Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...
  Najpierw prawie za darmo oddali Amerykanom polskie zakłady lotnicze, teraz załatwiają im duży kontrakt.
  Black Hawk to konstrukcja prawie 50 letnia. Caracale konstrukcja 16 letnia. Czyli mamy przepaść w technologii. Do tego już zakupiono amerykańskie samoloty krótkiego zasięgu, pewnie większe też kupią. Niezłe możliwości ma ten amerykański lobbysta, znajomy Macierewicza.

  Ale trzeba poczekać na wyniki kontraktu, za jaką sumę kupimy, jaki będzie offsett? A później albo uznać, że to dobre rozwiązanie, albo komisja, trybunał stanu i więzienie. Inaczej tego nie widzę.
 • @Zawisza Niebieski 18:05:25
  Widzac wscieklosc francuskich politykow, kontrakt na Caracale musial byc bardzo "intratny". Szczegolnie te 4 miliardy PLN na "szkolenia"...
 • @Stanislas Balcerac 18:26:03
  To przecież oczywiste, że każdy kontrakt jest intratny, ten był szczególnie, armia nie będzie kupowała 10 śmigłowców jednego typu 20 drugiego itd. To jest wejście na rynek, często do tego się dokłada, by później czerpać korzyści. A dodatkowo mamy zatrudnienine dla naszych pracowników. Są firmy, które wstawiają bardzo drogie maszyny za darmo, czerpiąc zyski z materiałów eksploatacyjnych. Przykładem są np. kartoniki w których kupujemy soczki, mleko. Maszyny rozlewnie dostają za darmo, lub prawie darmo, płacą za każdy kartonik. Wystarczy postawić się w takiej sytuacji, wygraliśmy kontrakt, liczymy na te pieniądze ale później mamy telefon, jednak nie zrobisz tego kontraktu, bo dostanie go kolega "czerwonego Antka". Nie raz byłem w takiej sytuacji i wiem, że to boli.

  To co zrobił Macierewicz to już jest kryminał. Zerwali rozmowy i w kilka dni później ogłosił zakup kilku Black hawk bez przetargu, bez negocjacji, mówię o tych co miały być do końca tego roku. Jeśli Polska kupi choć te 2-3 Black hawk ogłoszone przez Macierewicza, to już nasze wojsko będzie na nich latało, a amerykanie będą mieli nas w garści. Bo poza samymi śmigłowcami trzeba osprzęt warsztatowy, symulatory, wyszkolenie pilotów. Zakup choćby 2-3 oznacza, że dla Francuzów ten rynek jest stracony. Dlatego Macierewicz dążył do zakupu choćby kilku sztuk, by swym sponsorom zapewnić dać Polków w rękę. I za to powinien już stanąć przed sądem. Zaś całość, w przyszłości, gdy nie będzie już rządził PIS, bo dziś to nie ma sensu, winna sprawdzić komisja.
  Zakup systemu Patriot, zakup samolotów małego zasięgu, zakup Black Hawk, to cuchnie jak padlina. Nie mam żadnych dowodów, ale wewnętrznie jestem przekonany, że to jest dalszy ciąg afery oddania praktycznie za darmo amerykanom PZL Mielec, przekrętu w którym paluszki maczał SLD i PiS. O tym szerzej pisał p. Wrzodak.
 • @Stanislas Balcerac 18:26:03
  A co do ceny szkoleń, nie znam zakresu, ale przecież to szkolenia dla dużej grupy osób i to nie takie, gdzie mamy ławki i 1 wykładowcę, co sobie pogada. Przykładowo Rydzyk dostał 800 tys na szkolenia dla działów PR w sądownictwie. A to przecież tylko wykłady. Tu mamy do czynienia ze szkoleniami dla pilotów, w tym w symulatorach, na śmigłowcach, to również szkolenia dla obsługi naziemnej, gdzie praktycznie każdy musi zobaczyć jak naprawia się większość części. To nie są rzeczy tanie. Sam niekiedy pracuję przy takich szkoleniach, dla prostej linii produkcyjnej w stylu maszyna do produkcji butelek, nalewak, taśmociągi, maszyna pakująca, szkolenie trwa ok. 2 tygodni. A tu mamy dość ostre wymagania względem bezpieczeństwa, bo błąd kosztuje nie raz życie kilku ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 19:37:01
  Nawet jezeli liczyc 1 milion PLN na wyszkolenie jednego pilota i 200 pilotow (czterech na kazdy smiglowiec) wychodzi 200 milionow PLN. Daleko od 4 miliardow PLN.
 • @Stanislas Balcerac 20:15:00
  Nie znamy zakresu szkolenia, co w to wchodziło, więc trudno nam oceniać. Nie mówię, że nie ma Pan racji, że to za dużo. Jeśli w ramach szkoleń wchodziłaby dostawa symulatorów, to już ta suma staje się bardziej akceptowalna. Z tego co wiem, ma powstać komisja, choć w jej uczciwość nie wierzę. Jeśli będzie to komisja typu Amber Gold, której zadaniem jest tylko wyszukiwanie haków na Tuska, to będziemy dalej brnęli w mgle urojeń. Co co Amber Gold, powinna być komisja Amber Gold - Skoki, bo Amber Gold oszukał ludzi, którzy chcieli się zbyt szybko wzbogacić, a za aferę SKOK płacimy my wszyscy. No ale SKOK to afera PiS, więc dziś na jej rzetelną ocenę nie ma co liczyć.
  Niestety elity polityczne bawią się nami, a my mamy problem, bo nie ma na kogo głosować. Złodziej goni złodzieja, tylko mają piękne hasełka na ustach.
 • @Zawisza Niebieski 21:18:45
  Trzy symluatory stoja w Marsylii, czwarty jest w Aberdeen w Szkocji, gdzie stacjonuje kilkaset cywilnych caracali (Super Puma) obslugujacych platformy wiertnicze. Czy symulator moze kosztowac wiecej niz jeden helikopter ?
 • @Stanislas Balcerac 22:06:04
  Z tego co wiem w ramach offsetu mieliśmy mieć własny. Jak widać po Smoleńsku, posiadanie symulatorów gdzieś w innym kraju może spowodować, że któryś z "mądrych" ministrów uzna, że piloci nie potrzebują ćwiczeń na symulatorach. Pytanie, czy przy lobowanym przez Macierewicza prawie obchodzącym 50 lecie Black hawk będziemy mieli symulator? Jak wiadomo z cywilnego transportu lotniczego ćwiczenia na symulatorach są niezbędne. Fizycznym pojazdem lotniczym pilot nie przećwiczy sytuacji, które częściej kończą się katastrofą niż wyjściem cało z opresji. Jak mówię, trzeba teraz Macierewiczowi dokładnie patrzeć na ręce. Bo wszystko wskazuje, że to przedstawiciel lobbystów USA na tereny Polski. Ale póki co patrzmy.
 • @Zawisza Niebieski 22:24:21
  "obchodzącym 50 lecie Black Hawkiem"...

  Podaj proszę, ile "tego złomu" lata (oczywiście w uwspółcześnionych wersjach) w USSA i na świecie...

  Tak samo dla (niepełna lista):
  F14, F15, F16, F/A18, AH64, S60... (z podaniem daty pierwszego OPRACOWANIA konstrukcji, od którego liczysz).

  Porównaj z "super sprzętami" F22, F35.

  No i "perełka": te same dane, w stosunku do... B-52!

  ILE "Karakanów" zostało przetestowane na REALNYM polu walki?

  Nie zapominajmy, że (chyba) największą rolę DZIŚ gra ELEKTRONIKA (w tym ta związana z uzbrojeniem). (np systemy łączności i zobrazowania taktycznego).

  W POprzednim przetargu, z JAKIEGOŚ POWODU, USSAmani wystawili wersję BH: nieuzbrojoną(!) i z przestarzałą elektroniką...

  Kupowanie w USSA to "zło", ale może(!) mniejsze?

  Najlepsza by była opinia zawodowego (lub ex) lotnika wojskowego "od wiatraków". My sobie bardziej gdybamy.

  A swoją drogą, ciekawe, jak wypada Kamow KA-52 vs AH-64...
 • @laurentp 00:01:05
  Jak najbardziej zgadzam się z Twoim twierdzeniem, "Najlepsza by była opinia zawodowego (lub ex) lotnika wojskowego "od wiatraków". My sobie bardziej gdybamy." Taka jest prawda. Mam znajomych, co latają "wiatrakami" ale na tyle dawno się z nimi nie widziałem, że nie powiem uczciwie, względem siebie, co jest lepsze. W innej branży, w której siedzę wiem, że te 50 lat to przepaść technologiczna. Nowe materiały, nowe rozwiązania, a to przecież tylko branża cywilna, nie wojskowa.
  Z drugiej strony wiem, że Black hawk, który wzbił się w powietrze w latach 70, którego "wspaniałości" oglądaliśmy na filmach to zupełnie co innego, niż ten dzisiejszy. Jednak, czy mam uznać, że w dziedzinie, w której postęp generuje postęp w rozwiązaniach cywilnych, różnica ponad 30 lat nie jest przepaścią? Czy uwierzysz, że Airbus, znany z bardzo zaawansowanych rozwiązań w lotnictwie cywilnym jest aż 30 lat za Lockheed, którego lobbysta współpracuje z Macierewiczem?
 • @laurentp 00:01:05
  Pewnie się gościu nie zna...
  TOP 10 ATTACK HELICOPTERs 2016 (VIDEOs)
  https://youtu.be/XBZGlQcr8Vc
 • @laurentp 00:01:05
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ka-52 https://www.youtube.com/watch?v=xWqCmWTmO5A https://www.youtube.com/watch?v=6PgimmH3R1Q http://www.hudi.republika.pl/Ka-50.htm http://defence.pk/threads/russian-kamov-ka-52-vs-american-apache-64d.97783/
 • @laurentp 00:01:05
  http://helicopters.axlegeeks.com/compare/61-132/Boeing-AH-64-Apache-vs-Kazan-Ka-52-Alligator
 • @laurentp 00:01:05
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ka-50
 • Panie Stanisławie
  wyborcza w 2008 antycypowała to co będzie w 2016 i trzeba przyznać że zrobiła to nad wyraz trafnie.
 • @Stanislas Balcerac
  Airbus zwalnia setki Francuzów. Czy to ich miejsca pracy miał ratować polski podatnik? Setki osób stracą pracę w Airbus Helicopters - czyli u francuskiego producenta śmigłowców, który liczył na ogromny kontrakt w Polsce. Media komentują, że 600 trafi na bruk, gdyż firma nie ma zamówień, a Polska zerwała negocjacje na wielką dostawę helikopterów. Jeżeli to prawda, to można zrozumieć nerwową reakcję Paryża: polski podatnik miał uratować francuskie miejsca pracy. W sumie pracę straci ok. 600 osób. Trudno powiedzieć, czy do tak wielkich zwolnień doszłoby, gdyby Warszawa zdecydowała się kupić od Airbus Helicopters śmigłowce bojowe. Ale wszystko wskazuje na to, że polski kontrakt miał uchronić francuski koncern od konieczności kryzysowych działań.
 • @Stanislas Balcerac co powie pan na to o czym poniżej?
  Prokuratorzy i CBA do roboty, podaję na tacy! Jedna ze spółek SP to PGNiG . Prokuratura powinna się przyjrzeć oddziałom w Pakistanie i Libii i Egipcie. One są jak czarne dziury. Żaden z w/w oddziałów działających od kilkunastu lat nie wydobył ani grama ropy wydając na poszukiwania setki mln zł. Najlepszy jest ten z Libii bo biura ma w .. Holandii a jego dyrektorem jest niejaki Moczydłowski dekownik od zielonych prostytutek , który na gościnnym występie w Krakowie w rok zadłużył i doprowadził do likwidacji dobrą krakowską firmę poszukiwawczą a w nagrodę wrócił do "wydobywania" ropy i gazu "libijskim oddziale". O oddziale w Egipcie nic nie słychać ale koszt funkcjonowania takiego zagranicznego oddziału to prawie 100 tys $ miesięcznie. Trzy oddziały = 300 tys x 12 miesięcy = 3,5 mln $ Kto za to płaci ???? Pewnie my bo wystarczy dołożyć 10 gr na cenie metra i kasa jest. W 2015 r , mimo spadającego zużycia gazu w Polsce, PGNiG wykazał 2,4 mld zł zysku uzyskanego głownie ze sprzedaży horrendalnie drogiego błękitnego paliwa.
 • @kula Lis 66 15:00:02
  Czy Wy też z chwilą, kiedy PGNiG przeliczył na fakturach m3 na kilowaty, zaczęliście płacić rachunki dużo wyższe aniżeli poprzednio, tj. sprzed tego manewru?
 • F 16 pamiętamy
  Rządowi PiS zależało na trzaśnięciu drzwiami a nie przyciśnięciu negocjacyjnym Francuzów. Podejrzanie w tym kontekśvie wygląda pozaprzetargowy entuzjazm dla black hawka, a także potok ordynarnych kłamstw o "zamówieniach w polskim przemyśle". Przypomnijmy jak USA załatwiły nas z offsetem na F16 i zakupami an 28 bryza już po kupieniu Mielca przez Amerykanów (zaczeliśmy od tego momentu za nie słono przepłacać). Po TAKICH doświadczeniach nie wyciągać wniosków?
 • @Aśka 16:38:39
  Ja gaz zlikwidowałem. Kuchnia prąd, wodę cieplą mamy z z miasta.
 • @Aśka 16:38:39
  Ci co mają gaz w domu to mają tak jak piszesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031