Wszystko na sprzedaż. Przez ostatnie tygodnie Wyborcza wściekle broniła Caracali. Teraz francuska fundacja, w radzie której zasiada Michnik, nominowała Wyborczą do nagrody za "wolność słowa". Nagrodę finansuje francuski budżet (telewizja publiczna).

Tak nachalnej propagandowej ściemy nie widzieliśmy już od dawna, nic dziwnego, że mówi się o lawinowej sowietyzacji Unii europejskiej. Lewicowa francuska fundacja Reporterzy Bez Granic, w której radzie emerytów (Emeritus Board) zasiada Adam Michnik, nominowała Wyborczą do "Nagrody Wolność Słowa":
 

www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-nominowana-przez-reporterow-bez-granic-do-nagrody-wolnosc-slowa

 

A tu w tej lewicowej francuskiej fundacji siedzi Michnik: rsf.org/en/emeritus-board

 

To oczywiście nepotyzm i kolesiostwo, ale nie koniec skandalu. Nagroda jest finansowana przez publiczną francuską telewizję TV5 Monde, będąca częścią France Televisions a nominacja Wyborczej ogłoszona jest kilka dni po masowej kampanii tej gazety w obronie francuskiego kontraktu na Caracale. Pisaliśmy już o tym jak dyżurny Wroński agitował na łamach Wyborczej na rzecz Francuzów:

 

monsieurb.neon24.pl/post/134363,media-airbusa

 

Lewicowa francuska fundacja, wspierana przez publiczną francuską telewizję, tak wyjaśnia swoją niespodziewaną nominację (cytat): "proeuropejska „Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom". Po niedawnym sfinansowaniu imprezy Rzeplińskiego w Gdańsku u Adamowicza przez rządową niemiecką fundację im. Adenauera i wcześniejszych atakach Brukseli na żądanie Platformy, mamy oto kolejny przykład interwencji obcych rządów w wewnetrzną walkę polityczną w Polsce. Pytanie do rządu Beaty Szydło: jak długo będziemy tolerować zewnętrzną ingerencję ?

PS. Francuski NIK właśnie opublikował wczoraj raport krytykujący zarządzanie francuską telewizją publiczną (zbyt dużo pracowników, złe zarządzanie kosztami, brak strategii numerycznej itd). Brzmi wypisz wymaluj jak raport analityków giełdowych o spółce Agora SA. Dziwimy się ?

 
 
 

"Wolność słowa" w wersji Wyborczej

 
Image result for wyborcza macierewicz przeprosiny
 
Czy kasa z francuskiego budżetu sfinansuje KOC (Komitet Obrony Cacarali)?
 
Image result for kurski kod
 
Image result for leche bottes