Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Black Hawki kontra WSI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Absolwent Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego (rocznik 1984) i były szef WSI, generał Janusz Bojarski (zdjęcie), został w końcu odwołany ze stanowiska szefa Akademii Obrony NATO. Pomogły Black Hawki ministra Macierewicza.

Skandaliczna sytuacja w strukturach NATO została w końcu uregulowana. MON odwołał generała Janusza Bojarskiego, byłego szefa WSI, z funkcji szefa Akademii Obrony NATO. Bojarskiego wepchali tam Komorowski i Koziej a my pisaliśmy często o tym skandalu:

 

monsieurb.neon24.pl/post/128208,wsi-dziala-w-rzymie

monsieurb.neon24.pl/post/111279,wsi-juz-jest-w-nato

 

W końcu coś się ruszyło. Wystarczyło tylko aby MON zapowiedział zakup Black Hawków a już w ramach offsetu zaczęło się czyszczenie struktur NATO z sowieckiej agentury. Tylko dlaczego trzeba było czekać tak długo ? To pokazuje jak sflaczałe jest to całe NATO, na które podobno tak bardzo liczymy.

 

Oczywiście odwołanie Bojarskiego musiało najpierw być uzgodnione wewnątrz NATO i Amerykanie musieli dokonać pewnego rachunku sumienia (bilansu korzyści i strat) – zamówienia na Black Hawki kontra dalsze utrzymywanie moskiewskiej wtyczki w Akademii Obrony NATO. Tym bardziej, że reset Obamy został już dawno zresetowany.

 

W Polsce w obronie Bojarskiego wystawiono na front walki Siemoniaka, który zapłakał w mediach, że (cytat) "to wstyd w NATO i poniżenie generała". Siemoniak widać nic nie rozumie ze struktur wojskowych, ponieważ lamentuje nad Bojarskim, że ten nie może się bronić ani wypowiedzieć w tej sprawie:

 

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wstyd-w-nato-byly-szef-mon-komentuje-odwolanie-gen-bojarskiego,687013.html

 

Panie Siemoniak, to się nazywa wojsko, tam obowiązują rozkazy i posłuszeństwo. Służba w wojsku to nie "Rozmowy w toku" stacji TVN !

 

W Moskwie płaczą. W Platformie też płaczą. Czysty zbieg okoliczności ?

 

 

Black Hawk ministra Macierewicza

Image result for black hawk logo

Kontra "Możeł" generała Dukaczewskiego

Image result for wsi logo

A w tle czekoladowy orzeł pana Bronisława, który już nie może

Image result for orzeł może komorowski

KOMENTARZE

 • @Stanislas Balcerac co powie pan na to o czym poniżej?
  Prokuratorzy i CBA do roboty, podaję na tacy! Jedna ze spółek SP to PGNiG . Prokuratura powinna się przyjrzeć oddziałom w Pakistanie i Libii i Egipcie. One są jak czarne dziury. Żaden z w/w oddziałów działających od kilkunastu lat nie wydobył ani grama ropy wydając na poszukiwania setki mln zł. Najlepszy jest ten z Libii bo biura ma w .. Holandii a jego dyrektorem jest niejaki Moczydłowski dekownik od zielonych prostytutek , który na gościnnym występie w Krakowie w rok zadłużył i doprowadził do likwidacji dobrą krakowską firmę poszukiwawczą a w nagrodę wrócił do "wydobywania" ropy i gazu "libijskim oddziale". O oddziale w Egipcie nic nie słychać ale koszt funkcjonowania takiego zagranicznego oddziału to prawie 100 tys $ miesięcznie. Trzy oddziały = 300 tys x 12 miesięcy = 3,5 mln $ Kto za to płaci ???? Pewnie my bo wystarczy dołożyć 10 gr na cenie metra i kasa jest. W 2015 r , mimo spadającego zużycia gazu w Polsce, PGNiG wykazał 2,4 mld zł zysku uzyskanego głownie ze sprzedaży horrendalnie drogiego błękitnego paliwa.
 • autor
  Większość autora tekstów jest już tak pro-usraelskich, że aż w oczy razi.
  Autor widzi w Rzymie pro- ,,moskiewskiej wtyczki" a z tekstu wynika, że jawny szpieg, wariat ,,robi porządki" i takiego chwali.. Trzeba byc takim samym jak ten jawny mossadowiec albo naiwnym głupcem do ogłupiania głupców.
  W/g autora warto walić mld zł na rzecz naszych okupantów, ale nie warto wykładać na Caracale. Wybór dla autora to wybór choroby syfu cz kiły.
  A gdzie nasze polskie zakłady zbrojeniowe, a no POPIS je oddał okupantom naszym, zamiast odbudowywać polską myśl techniczną, a nie straszyc wojną z Rosja by mld$ szły do kieszeni żyda z usraela na tzw. przestarzałe uzbrojenia, a po drodze napychają sobie kolesie z takich zamówień dla wojska mln zł.
  To nie jest problem dla Polski jeden czy drugi generał, problemem są agenci i złodzieje od lewa do prawa i takimi miernotami sprzątaczka z NY będzie zarządzać.
 • @Wrzodak Z. 22:57:30
  Carcale mialy byc intencjonalnie przeplacone. A WSI zostaly rozwiazane w 2007 roku nie po to aby byli szefowie tej organizacji robili potem - z nadania Komorowskiego i Kozieja - kariery w NATO. No bo po co nam takie NATO vel Uklad Warszawski Bis ?
 • I po co nam to potrzebne?
  Nie kupiliśmy przepłaconych śmigłowców francuskich, to po co przepłacać kupując amerykańskie. Nie lepiej kupić taką samą ilość SW-3 "Sokół" i dokupić kilka używanych Mi-17, na potrzeby transportu i ratownictwa.
  A ten generał Polakom nie przeszkadzał tam gdzie był, by za wykopanie ze stołka, mieli płacić Amerykanom.
 • @Daro 23:57:27 "A ten generał Polakom nie przeszkadzał tam gdzie był,"
  -Takim Polakom chyba, co nostalgicznie kochają armię czerwoną i wielbią jej "wielkiego" wodza Stalina.
 • @Stanislas Balcerac 23:12:35
  Dobrze, cena i brak offsetu to mocne argumenty do zerwania porozumienia o zakupie smigłowców od francuzów, ale pójście jeszcze gorszą ścieżką wręcz agenturalną, szpiegowską, korupcyjną to blamaż świrów i szpiegów z obecnej ekipy na czele z Kaśką z Żoliborzą.
  Tak jak serce podpowiada, że 13 mld zł. powinno być wpompowane w badania, rozwój i produkcje w polskich ZB, a nie napychać kieszenie mocodawcom tego z Żoliborza i drugiego z Bródna.
  Szkodnicy Komorowski - Koziej, a patrioci Macierewicz - Waszczykowski, to przecież ci szpiedzy pracowali i pracują dla tych samych garbonosych mocodawców. Czy są różnice między nimi w sprawach strategicznych dla przyszłości Polski?????????????????
  Trzeba w tych czasach wykazywać obiektywizm i zdecydowanie odciąć się od zdrajców Polski czyli POPIS-u a więc AWS-u.
 • @Wrzodak Z. 08:57:18
  Kto zwróci łapówki za Caracale...Swoją rolę odegrały także mniej oficjalne „środki finansowe”, jakie francuski koncern wydatkował na budowanie „życzliwości” polityków, wojskowych, urzędników, dziennikarzy dla swojej oferty....Tusk i Siemoniak na konferencji prasowej ogłaszają „ogólnopolską zbiórkę, z której dochód w całości przeznaczony będzie na zwrot łapówek za Caracale”... [W sieci zaczął nawet krążyć na ten temat dowcip rysunkowy przedstawiający byłego premiera Donalda Tuska i byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka, którzy na konferencji prasowej ogłaszają „ogólnopolską zbiórkę, z której dochód w całości przeznaczony będzie na zwrot łapówek za Caracale”. I ten dowcip wcale nie jest taki abstrakcyjny.] całość tu http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18985&Itemid=100
 • @Wrzodak Z. 08:57:18
  Jakikolwiek twór polityczny, chcąc zaistnieć, musi mieć własną prasę, mass media. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18977&Itemid=119
 • @Wrzodak Z. 08:57:18
  Zanim krążownik "Aurora" wystrzeli
  Stanisław Michalkiewicz http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3770 Dawno, dawno temu Maciej Zembaty śpiewał romans o Anastazji Pietrownie, w którym zapytowywał: „Anastazja Pietrowna Anastazja, kto ty jesteś – Europa, czy Azja” - potem opisywał jak to podczas szaleńczej jazdy („jamszczik durak uznał: wot wiezu ja kakawo to czorta!”) po Newskim Prospekcie „na twarz Anastazji Pietrowny padały płatki śniegu wielkości złotych pięciorublówek”, a tymczasem „na Newie już cumował krążownik »Aurora«. A potem krążownik »Aurora« wystrzelił i od tego czasu śpiewamy inne piosenki”. Przypomniał mi się ten romans na wieść, że z Murmańska w kierunku Syrii płynie eskadra rosyjskich okrętów wojennych i że właśnie mijają Norwegię. Najwyraźniej przepowiedziana przez Radio Erewań walka o pokój i demokrację powoli wchodzi w fazę decydującą. Jak wiadomo, według Radia Erewań wojny nie będzie, natomiast rozgorzeje taka walka o pokój, że nie zostanie nawet kamień na kamieniu. Kamień na kamieniu może i nie zostanie, ale jakże pięknie będziemy ginąć ze świadomością, iż giniemy w słusznej, a właściwie w jedynie słusznej sprawie – zapewnienia bezpieczeństwa bezcennemu Izraelowi. Wiadomo bowiem, że skoro według jednej z rozlicznych odmian protestanckich, Królestwo Boże na ziemi zapanuje z chwilą rozciągnięcia władzy nad światem przez bezcenny Izrael, to nie ma takiej rzeczy, której dla tego celu nie można by poświęcić – łącznie z przetrwaniem znękanej ludzkości. Nawiasem mówiąc, zagłada ludzkości stwarza pewien problem, bo jeśli nie będzie już ludzkości, to komu właściwie bezcenny Izrael będzie pożyczał pieniądze? Całość tu http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18956&Itemid=119

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031