Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Manekiny Agory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Masowe zwolnienia w spółce Agora wprowadziły pracowników w katatoniczne osłupienie. Wielu z nich po prostu zamarło w ruchu. Pytanie tylko ile manekinów potrzebuje jeszcze Agora ? Czy nie lepiej zastąpić ich technologią komputerową ?

Adam Michnik jeździ po Polsce i płacze, że dobra zmiana straszliwie walnęła Wyborczą po kieszeni i że nie ma środków na oddziały regionalne i korespondentów. Nic dziwnego więc, że w siedzibie Agory zapanowała na nowo panika. Po niedawnej serii zwolnień grupowych (135 osób) pracownicy Agory, którzy mają jeszcze robotę, zamarli z przerażenia jak jeleń na drodze wpatrzony w światła nadjeżdżającego samochodu:

 

Skoro Wyborcza nie ma kasy to musi się dostosować i przestać utrzymywać setki ludzi którzy wypisują to samo od 20 lat. Rynek nie chce kupować takiego dziennikarstwa a państwo nie dopłaca już do biznesu poprzez reklamy. Spółka Agora aż prosi się o liberalną interwencję prof. Leszka Balcerowicza. Pozamykać i posprzedawać.

 

No bo po co wciąż utrzymywać tylu dziennikarzy na Czerskiej ? Na rynku pojawiają się już pierwsze wersje komputerów piszących automatycznie teksty dziennikarskie, na bazie analizy zebranych danych:

 

www.theguardian.com/technology/2015/jun/28/computer-writing-journalism-artificial-intelligence

 

W przypadku Wyborczej, która pisze w kółko to samo, wystarczy tylko wprowadzić do komputera podstawowe kody słowne – "Kaczyński", "Macierewicz", "faszyzm", "PiS", "rasizm", "ksenofobia", "homofobia" i "dyktatura" - a komputer sam napisze artykuły, szybko i tanio.

 

Zarząd Agory powinien skorzystać z okazji, że pracownicy pozostają w katatonicznym osłupieniu i wymienić ich na tańsze w eksploatacji nowe technologie, w imię cyfryzacji Michała Boniego. W końcu mamy XXI wiek.

A jakaś dobra niemiecka fundacja z pewnością pomoże sfinansować zakup odpowiedniego oprogramowania. W imię obrony demokracji.

Dziennikarze Wyborczej ładowani na prąd to oszczędność i ekologia 

Image result for descartes l'homme machine

Czy do przepisywania z Washington Post potrzebny jest człowiek ?

Machine typing

"Ładujemy nasze baterie
I teraz jesteśmy pełni energii
Jesteśmy robotami 

Jesteśmy w pełni automatyczni 
I tańczymy mechanicznie
Jesteśmy robotami 

Ja tvoi sluga (Jestem twoim sługą)
Ja tvoi rabotnik (Jestem twoim robotnikiem)

Jesteśmy zaprogramowani tylko do robienia
tego wszystkiego co nam każesz
Jesteśmy robotami

Jesteśmy w pełni automatyczni 
I tańczymy mechanicznie
Jesteśmy robotami

Ja tvoi sluga (Jestem twoim sługą)
Ja tvoi rabotnik (Jestem twoim robotnikiem)

Jesteśmy robotami" (Kraftwerk, "Roboter")

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930