Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Desperacka gra CIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czując na plecach oddech dobrej zmiany w Waszyngtonie CIA próbuje jeszcze ostatkami sił i funduszy operacyjnych sprowokować "regime change" w Warszawie, według recept z Majdanu. Wczoraj amerykański Emitel częściowo wyłączył sygnał TVP.

Administracja prezydenta-elekta Trumpa zarzuca CIA sianie zamętu i manipulacji o tzw. ataku rosyjskich hakerów na wybory prezydenckie w USA. Widać że w USA - tak jak w 2005 i 2015 roku w Polsce - wygrał nie ten który miał wygrać. CIA zachowuje się w USA trochę jak kiedyś WSI w Polsce, tworząc państwo w państwie. Ale administracja Trumpa weźmie się za nich po 20 stycznia.

 

Na kilka tygodni przed dobrą zmianą w Waszyngtonie jesteśmy świadkami próby obalenia demokratycznie wybranej władzy w Warszawie poprzez awantury i zamieszki, tak jak wcześniej miało to miejsce na Ukrainie. Majdan w Kijowie zaczął się spontanicznie 21 listopada, zadyma w Warszawie wybuchła spontanicznie 16 grudnia. Pretekst jest podobny, wystarczy jakiś ruch władzy – wcześniej niepodpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią przez Janukowicza, teraz głosowanie nad ustawą o dezubekizacji w Sejmie.

Ale tym razem ciasteczek od pani Victorii Nuland raczej nie będzie  

Résultat de recherche d'images pour "maidan protests"

Według klasyki rodzaju już próbowano kłamliwie wciskać opinii publicznej, że rząd użył siły (gaz łzawiący, ranni). Ciąg dalszy planu CIA jest też klasyczny czyli prostacko kopiujący rozwiązania operacyjne z Majdanu:

 

wpolityce.pl/polityka/319931-ujawniamy-opozycja-planuje-wprowadzenie-do-sejmu-bojowkarzy-kod-i-rozpoczecie-okupacji-gmachu-z-paleniem-opon-i-barykadami


Ciekawe kiedy ubecy zaczną z ukrycia strzelać do ludzi a TVN24, Wyborcza i Financial Times obwinią za to siły policyjne i rząd Beaty Szydło Od soboty sygnał TVP nie jest odbierany w 13 województwach. Dostawcą sygnału dla widzów jest amerykańska firma Emitel.TVP złoży zawiadomienie do ABW, co jest normalne i logiczne w przypadku ataku na infrastrukturę znaczenia państwowego, ataku który można nazwać sabotażem lub aktem wojny.

 

O ile Platforma jest kontrolowana przez Niemców, to Nowoczesna, Razem i KOD są pod raczej kuratelą CIA. Opisywaliśmy już wyjazdy do USA i nagrody jakie sypią się na lewactwo z kieszeni amerykańskich instytucji:

 

monsieurb.neon24.pl/post/135628,slepe-wrony

monsieurb.neon24.pl/post/100403,sierakowski-nie-rodzi

 

Kilka tygodni temu w Waszyngtonie doszło nawet do historycznego spotkania byłego stażysty New York Times Sławomira Sierakowskiego i byłego honorowego wykładowcy na amerykańskiej akademii wojskowej Leszka Balcerowicza (www.citadel.edu/root/leszek-balcerowicz):

 

monsieurb.neon24.pl/post/135352,leszek-na-progu-zawalu

W tym kontekście warto się zastanowić dlaczego akurat mało znana w Europie amerykańska spółka Scripps Networks przejęła od WSI stację TVN oraz gdzie dokładnie popłynęło 450 mln PLN, które ludzie Balcerowicza z PKP zapłacili za mało atrakcyjną spółkę rezydującego w Szwajcarii kontrowersyjnego czeskiego oligarchy Zdenka Bakali:

 

monsieurb.neon24.pl/post/134035,leszek-oddaj-450-milionow

 

Oczywiście niemiecki wywiad BND z chęcią zrobiłby porządek w Polsce, ale zauważmy, że niemieckie media, które przez rok obrzucały rząd PiS błotem, zachowały akurat teraz dziwną wstrzemięźliwość w relacjach z zadymy w Sejmie, tak jakby to nie była ich sprawa.

 

Za to najwcześniejsze relacje z zadymy w Sejmie pojawiły się w Financial Times (który ma w Warszawie korespondenta Henry'ego Foya) i w lewicowym The Guardian. A na barykady przed Sejmem podwieziono szybko reanimowanego z politycznego niebytu Radka Sikorskiego.

CIA jest tylko biurokracją, która funkcjonuje tak jak inne biurokracje, kończy się właśnie rok księgowy, więc trzeba wykorzystać budżet, bo inaczej pieniądze przepadną. Mamy więc obciachowe igrzyska w Warszawie.

 

 

Administracja Trumpa z pewnością ograniczy gry CIA w Polsce

Résultat de recherche d'images pour "kaczynski giuliani"

KOMENTARZE

 • Rola CIA w Polsce
  "Oczywistą oczywistością" jest to, że CIA było głównym rozgrywającym w procesie tzw. transformacji ustrojowej, która była wynikiem negocjacji pomiędzy USA a ZSRR i która doprowadziła do nowego podziału stref wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej.
  To dlatego służby wojskowe Jaruzelskiego -Kiszczaka, które współpracowały z CIA w procesie transformacji, nie zostały poddane weryfikacji a tylko zmieniły nazwę na WSI a jej funkcjonariusze zostali po prostu przewerbowane("odwrócone") na stronę CIA("nowego układu").

  Tak na ten temat mówił Maciej Zalewski , na początku prezydentury Wałęsy polityk Porozumienia Centrum i sekretarz Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w rozmowie z filmowcem Jerzym Zalewskim, co ten utrwalił w swojej książce pt. "Dwa kolory" :

  „Czego dowiedziałem się w Ameryce - tak ma być. Drugą lekcję otrzymałem, kiedy byłem w BBN i kiedy rozmawiałem z szefem CIA, który też mi powiedział, że tak ma być: „Zostawcie tych agentów, zostawcie tych szpiegów, wszyscy jak mieli być odwróceni, to zostali odwróceni, pracują na rzecz nowego układu. Zostawcie to w świętym spokoju. Wszystkie wasze pomysły są pomysłami idealistów, którzy nie rozumieją układu. Tak ma być”."

  Dlatego USA pomogło powołać formację "GROM"(co prawda była potrzebna do ochrony transportów rosyjskich Żydów z Rosji via Warszawa do Izraela i za polskie pieniądze z afery FOZZ), która potem brała udział w amerykańskich wojnach na Bliskim Wschodzie(ze Starymi Kiejkutami w tle).
  Obalenie rządów PIS-u w 2007 roku, było przygotowaniem do polityki resetu USA z Rosją a dokończenie tego nastąpiło w okresie szczytowym polityki resetu 10.04.2010 roku, kiedy ekipa Obamy sądziła, że Rosja jest już po jej stronie i pozwoli USA na obalenie Assada w Syrii i na atak(wojnę) na Iran(irańskie instalacje nuklearne a to był główny powód polityki resetu USA z Rosją)
  Gdy polityka resetu padła ostatecznie(pierwszy kwartał 2013 roku) CIA postanowiła zmienić "swego skurwysyna" w III RP(PO) i powołać nowego "swojego", lepiej pasującego do nowej sytuacji(antyrosyjski PIS) i stąd w lipcu 2013 roku uruchomiono "studia nagraniowe" w warszawskich restauracjach a nagrane materiały użyto do uruchomienia afery podsłuchowej w czerwcu 2014 roku, która pomogła PIS-owi wygrać podwójne wybory w 2015 roku.
  O tym, że to CIA za wiedzą Obamy organizowały te podsłuchy, świadczy honorowanie przez Obamę Prezydenta A.Dudę podczas obrad ZO ONZ(zaproszony do stolika nr 1 z Obamą i Putinem i przemówienie w prime time).
  Destabilizacja rządów PIS-u to robota przegranych lewacko liberalnych sfer bankstersko medialnych w USA i w UE.
  Wizyta Rudy Giuliani'ego, człowieka z otoczenia D.Trumpa w Polsce i dwugodzinne spotkanie z J.Kaczyńskim(ocenione przez niego jako dobre) może oznaczać, że D.Trump na pewno zmieni kierownictwo CIA i politykę względem Polski.
 • "... właśnie rok księgowy, więc trzeba wykorzystać budżet,"
  Tak jest !!!
  Nareszcie wszystko mi się zgadza .
  Wiemy już też za czyje pieniądze /myślę że nie małe /
  pokładał się na ulicy
  "Diduszko - filmoznawca, prywatnie mąż dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”, Agaty Diduszko-Zyglewskiej"

  http://wpolityce.pl/polityka/319935-znamy-tozsamosc-mezczyzny-udajacego-rannego-kim-jest-prowokator-z-protestow

  „Samozaoranie” niedoszłego prowokatora: Położyłem się jak posłowie odjechali

  http://m.niezalezna.pl/90919-samozaoranie-niedoszlego-prowokatora-polozylem-sie-jak-poslowie-odjechali
 • jaki cel?
  nie rozumiem, po co CIA miałaby robić jakieś majdany przeciw PiS skoro PiS jest tak proamerykański jak PO proniemiecka? Lepszych od PiSu sługusów USA ze świecą (menorą?) szukać...
 • @kowalskijan584 22:14:19
  Ale amerykańskiej kawiorowej lewicy i administracji Baracka Husseina Obamy PiS nie bardzo podchodził - a to oni mają jeszcze klucze do Białego Domu, do 20 stycznia.
 • @Stanislas Balcerac 22:32:52
  "administracji Baracka Husseina Obamy PiS nie bardzo podchodził -"
  Zgadza się .
  Mało tego ,
  do tego stopnia im nie podchodził
  że wyrazili milczącą zgodę
  na wysadzenie tutki
  bo im koncepcja tarczy i niezależnej Polski
  z ruskim resetem nie konweniowała .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031