Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1769 postów 1756 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Izrael znalazł sposób

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie, Izrael, zaczyna przykręcać śrubę fali nielegalnych migrantów z Erytrei i Sudanu. Najnowsza ustawa przewiduje przetrzymanie 20% zarobków nielegalnych migrantów, aż do czasu kiedy opuszczą oni Izrael.

Niemcy i Izrael znów łączy wiele, oprócz trudnej historii. Pisaliśmy już, że Berlin upodobnił się na święta Bożego Narodzenia do Betlejem (betonowe zapory na ulicach, uzbrojeni po zęby policjanci itd.):

 

monsieurb.neon24.pl/post/135898,betlejem-w-berlinie

 

Oba kraje zostały ostatnio ubogacone ciężarówkami islamistów i oba kraje parają się z falą nielegalnych migrantów z krajów muzułmańskich. W Niemczech ich liczba jest astronomiczna – 1.5 miliona – w Izraelu jest ich co prawda "tylko" 50 tysięcy (z Erytrei i Sudanu) ale porównując tą liczbę do ludności Izraela daje to ekwiwalent 200 tysięcy muzułmańskich nielegałów w Polsce, czyli niemało.

 

Wydawałoby się, że w odróżnieniu od sflaczałej Unii europejskiej Izrael, jako państwo poważne, strzeże swoich granic, ale pomimo wszystko jakimś cudem fala nielegalnych migrantów przelewa się tam poprzez granicę z Egiptem, w teorii zaryglowaną na cztery spusty. Chyba straż graniczna bierze w łapę od paserów po obu stronach granicy ?

 

Ponieważ Izrael nie jest totalnym zakładnikiem poprawności politycznej, ta fala nielegalnej muzułmańskiej migracji jest określana często jako "infiltracja":

 

en.wikipedia.org/wiki/Illegal_immigration_from_Africa_to_Israel

 

Ale nawet Izrael nie może po prostu odsyłać nielegalnych migrantów, są oni tolerowani na podstawie trzymiesięcznych odnawialnych pozwoleń na pobyt. I muszą pracować, w odróżnieniu od tych w Unii europejskiej. W zeszłym tygodniu izraelski Knesset przegłosował nową ustawę na bazie której 20% zarobków nielegalnych migrantów będzie odprowadzanych przez pracodawców do skarbu państwa i wypłacanych migrantom tylko przy ich wyjeździe z Izraela.

 

Ale Izrael ma też sporo lewaków, lewicowy Haaretz już wyje na alarm:

 

www.haaretz.com/opinion/editorial/1.763617

 

Być może jakiś lokalny Rzepliński zablokuje tą ustawę w Trybunale Konstytucyjnym. I wtedy miłość i tolerancja zatriumfują w Izraelu. Do czasu następnego bliskiego spotkania z ciężarówką.

 

Scena z Tel-Aviwu czyli jak się mówi "ubogacanie" po hebrajsku ? 

Image result for eritrea sudan migrants israel

Modły do Allaha w izraelskim centrum retencyjnym dla migrantów

 

Image result for israel migrants

Takie widoki widzieliśmy w 2015 roku tuż obok nas w Europie

Image result for eritrea sudan migrants israel

Image result for eritrea sudan migrants israel

KOMENTARZE

 • "Niemcy i Izrael znów łączy wiele"
  Historia też, ale nie ta podręcznikowa :D
  "Niemcy? Jacy Niemcy?"

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA

  Kissinger kiwnął klakierów

  Członkowie Strumgruppe Applebaum (Sikorski, Zakaria) ogrzewali się autorytetem Henry'ego Kissingera a ten stary lis wystawił szczeniaków do wiatru. Kissinger doradza teraz Donaldowi Trumpowi jak polepszyć relacje z Rosją. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Bundeswehra w bulu

  Po raz pierwszy od 25 lat pancerna brygada US Army zbliżyła się na odległość 140 km do Berlina. W Żaganiu w Polsce, gdzie zaczynają stacjonować amerykańskie czołgi i pojazdy opancerzone. Co może pozwoli nam oddychać swobodniej. czytaj więcej

 • GOSPODARKA I PRAWO

  10 lat namierzania ITI

  Minęło już 10 lat od wejścia ABW do siedziby ITI na Wiertniczej, w grudniu 2006 roku. W rezultacie, w styczniu 2007 roku panamski wizjoner Jan Wejchert schował się przezornie za granicą, tak jak niejeden ruski oligarcha. Ale ITI jest wciąż bezkarne. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031