Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

10 lat namierzania ITI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęło już 10 lat od wejścia ABW do siedziby ITI na Wiertniczej, w grudniu 2006 roku. W rezultacie, w styczniu 2007 roku panamski wizjoner Jan Wejchert schował się przezornie za granicą, tak jak niejeden ruski oligarcha. Ale ITI jest wciąż bezkarne.

Oni są po prostu nietykalni. Specbankier Wojciech Kostrzewa, wizjoner Mariusz Walter i kasjer ITI z Zurychu Bruno Valsangiacomo żyją sobie dostatnio i spokojnie. Tylko śp. Janowi Wejchertowi umarło się nagle w 2009 roku w szwajcarskiej klinice. Mija już 10 lat od czasu kiedy ABW zainteresowała się ITI i weszła do siedziby ITI/TVN na Wiertniczej w Warszawie, aby przejrzeć to i tamto. Ówczesny rząd PiS nie miał odpowiedniej siły i czasu aby przeprowadzić chirurgiczny zabieg wycięcia raka ITI. Aktualny rząd PiS ma siłę i czas, ale czy ma chęć ? Bo łatwiej jest jałowo obrażać się co jakiś czas na TVN i równie jałowo ją bojkotować.

 

Historia ITI/TVN, która stanowiła trzon założycielski Goodbye ITI, jest prosta:

 

1988 rok: Na kilka miesięcy przed Okrągłym Stołem w Luksemburgu zostaje założona spółka ITI Holdings SA, jej aktywa stanowią wniesione aportem 100% akcji spółki ITI Panama (800.000 $).

 

1992 rok: Spółka ITI Holdings SA jest już napompowana kasą z Panamy (18 milionów $) transferowaną w okresie działalności FOZZ jako "dywidendy" a do tego zarabia jeszcze 7.5 miliona $ na pierwszej prywatyzacji w Polsce (nomenklaturowej spółki Exbud), prowadzonej pod nadzorem Leszka Balcerowicza, w ramach której spółka krzak ITI Holdings SA występuje jako "inwestor strategiczny" (?!). Dzisiaj fundacja Balcerowicza Fundacja Obywatelskiego Rozwoju jest finansowana przez dwie spółki z rajów podatkowych, należące do udziałowców ITI.

 

1997 rok: ITI otrzymuje koncesję telewizyjną dla TVN. Doradcą w KPRM jest wtedy Mirosław Wyrzykowski, wieloletni członek rady nadzorczej ITI i wspólnik Waltera i Wejcherta w spółce 3W Investments SA. Z czasem Wyrzykowski zostaje przeniesiony na odcinek Trybunału Konstytucyjnego, gdzie we wrześniu 2006 roku partycypuje w ukręceniu łba sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji banków, kiedy ta chce przesłuchać prezesa ITI, specbankiera Wojciecha Kostrzewę. Kilka dni po ukręceniu łba komisji śledczej, stacja TVN ripostuje atakiem na rząd PiS poprzez tzw. "Taśmy Prawdy" czyli upublicznione podsłuchy z hotelu sejmowego Sejmu RP.

 

2005 rok: Były członek rady nadzorczej ITI, towarzyszka Henryka Bochniarz, próbuje kandydować w wyborach prezydenckich. Kilka miesięcy wcześniej Bochniarz inkasuje sporo kasy od ITI.

 

2006 rok: Rusza pierwsze śledztwo w sprawie ITI/TVN. Śledztwo zostaje umorzone rok później, w dniu objęcia funkcji ministra sprawiedliwości przez Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

 

2007 rok: Oszalała z radości po wygranej wyborczej Platformy stacja TVN wpycha Tuskowi na wizji w ramiona Dodę a ITI pożycza w bankach 320 mln $ na stworzenie konkurencji dla Cyfrowego Polsatu, co będzie początkiem finansowego końca ITI.

 

2009 rok (październik): w szwajcarskiej klinice umiera nagle Jan Wejchert.

 

2012 rok: Francuski Canal Plus ratuje finansowo ITI odkupując platformę n i wchodząc w kapitał TVN. Z czasem ITI/TVN sprzedają wszystko co mogą (Onet, Multikino, Legia itd.).

 

2015 rok: Amerykański Scripps Networks przejmuje biznes od Canal Plus i staje się właścicielem 100% akcji TVN. Sprawa prania brudnych pieniędzy przez ITI nie interesuje nikogo. Pieniądze od Amerykanów zostają przelane na konto ITI w banku UBS w Zurychu a następnie znikają w kieszeniach dyskretnych spółek z rajów podatkowych.

 

2016 rok: Rewelacje Panama Papers otwierają drogę śledztwu w sprawie panamskich spółek należących do Mariusza Waltera i kasjera ITI z Zurychu Bruno Valsangiacomo.

 

2017 rok (styczeń): po 10 latach namierzania panamskiej ITI polskie państwo jest, tak jak było, bezradne. Tak jak było bezradne w sprawie FOZZ i tak jak będzie bezradne w sprawie Amber Gold (możemy się o to założyć).

 

 

Image result for tort urodzinowy na 10 lat

Trzech Króli z Panamy

Image result for wejchert walter valsangiacomo

KOMENTARZE

  • Co pan na to panie Stanislawie?
    Czy wiecie, że właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%.

    Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji.

    Źródło: http://www.broadbandtvnews.com/2016/06/20/scripps-sells-up-in-russia/

    Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny. Bujda na resorach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031