Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1770 postów 1756 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Bundeswehra w bulu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy od 25 lat pancerna brygada US Army zbliżyła się na odległość 140 km do Berlina. W Żaganiu w Polsce, gdzie zaczynają stacjonować amerykańskie czołgi i pojazdy opancerzone. Co może pozwoli nam oddychać swobodniej.

Niemcy są wściekli na przemieszczanie się sprzętu amerykańskiej 3. Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty przez ich kraj, w drodze do Polski. To całkiem niezła procesja: 87 czołgów bojowych, 144 czołgów Bradley, 18 haubic M109A6 Paladin i 419 Humvees. Amerykanie mogliby chyba spoko wyładować ten sprzęt w Świnoujściu, ale wylądowali w niemieckim Bremerhaven i puścili sprzęt przez pół Niemiec, chyba po to aby przypomnieć demokratycznej Bundesrepublik skąd jej nogi wyrastają.

Amerykański pokaz siły w niemieckim porcie Bremerhaven

Image result for us army polen bremerhaven

W razie czego amerykańskie czołgi będą w Berlinie w trzy godziny

 

brygada

To wywołało apopleksję wśród niektórych niemieckich polityków. Pamiętamy, że już w zeszłym roku minister Merkel, Frank-Walter Steinmeier, krytykował obecność wojsk USA w Polsce podczas manewrów Anakonda. Logiczne, bo niemiecka Bundeswehra jest już w Polsce. W Szczecinie. Jako ważna część tzw. Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, dowodzonego aktualnie przez niemieckiego generała:


monsieurb.neon24.pl/post/133388,powrot-wilczego-szanca

 

W czasach rządów Platformy mieliśmy też podchody w celu utworzenia niemiecko-polskich jednostek. Widocznie sztab generalny Bundeswehry stwierdził, że skoro Niemcy sprzedali nam stare czołgi Leopard II z demobilu to mogą też równie dobrze przejąć cały kram. W imię europejskich wartości (pardon, w imię europejskiej obrony).

 

Problem w tym, że Bundeswehra chwali się swoim mandatem, że (cytat) "służy Niemcom". (Wir. Dienen. Deutschland.). Nie ma tam nic o służeniu Europie czy też Polsce.

Motto Bundeswehry jest wyraźne "Służymy Niemcom", a nie Europie

Image result for bundeswehr wir dienen deutschland

Kiedy już US Army zainstaluje się w Żaganiu a Donald Trump obejmie prezydenturę będziemy mogli spać spokojniej, nie bojąc się że podczas naszego snu Schetyna w porozumieniu z Tuskiem wezwą Bundeswehrę do obrony demokracji w Polsce i do rozwiązania wciąż nabrzmiewającej Polnische Frage.

 

Wszak z koszar w Żaganiu jest tylko kawałek drogi do niemieckiej granicy a stamtąd już prosto autostradą na Berlin. Jak w pysk strzelił.


 

Martin Schulz już groził suwerennej Polsce

 

Image result for martin schulz polen

Szef Kommandantur w Szczecinie składa świąteczne życzenia

 

KOMENTARZE

 • cóż za "dramatyzm"
  To ussmany będą nas "bronić" przed szkopami ? Berlin w 3 godziny ? Ciekawe czy ten złom zapali po spuszczeniu z ramp kolejowych.Zakładam ,że Leo-piardy będą je holować.
 • @kfakfa 16:25:15
  Do holowania kupią 96 sztuk F 16 po 100 mln sztuka z lat osiemdziesiątych. Wersja A i B. Do niczego innego się nie nadają, na pewno nie przeciw PAK FA.
 • To nie pierwsza amerykańska brygada w Polsce
  Kiedyś, gdy więcej wojsk amerykańskich i brytyjskich okupowało Niemcy, to bardzo często do Polski na ćwiczenia poligonowe przyjeżdżały całe związki taktyczne.
 • Zadowolenie Niemców
  "Niemcy są wściekli na przemieszczanie się sprzętu amerykańskiej 3. "

  Niemcy są raczej zadowoleni, że zmniejszyła się liczba wojsk okupacyjnych w RFN, co prawda niewiele, ale zawsze na początek.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  W RFN stacjonuje prawie 60 tys. wojsk okuujących kraj, teraz będą Polskę, oh, jak miło, w tym jednostki broni jądrowej, stanowiącej bezpośrednie zagrożenie dla RFN i będącej pod wyłączną kontrolą władz okupacyjnych. Wychodząc z fałszywych założeń można co prawda dojść do poprawnych wniosków, ale nie koniecznie musi się to udać.
 • @Laznik 14:13:50
  "...Niemcy są raczej zadowoleni, że zmniejszyła się liczba wojsk okupacyjnych w RFN "
  Są tak zadowoleni
  że spodziewając się zdjęcia parasola ochronnego
  w postaci stacjonujących tam Amerykanów
  ogłosili w Sierpniu co następuje:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemiecki-rzad-zaleca-robienie-zapasow-zywnosci-czy-czeka-nas-wojna-w-europie
  Rosjanie nigdy nie pójdą
  na bezpośrednie starcie z USA
  bo przegrali by z kretesem ,
  zaryzykują za to bez problemu
  atak na członka NATO.
  Wszystkie przepowiednie mówią o tym że
  Rosja zaatakuje Niemcy i zostaną oni zutylizowani
  w III wojnie światowej.
  Dokąd żołnierze USA stacjonowali w Niemczech
  atak na to państwo
  był jednoznaczny z atakiem na Amerykę
  teraz my zyskaliśmy taką pozycję.
 • Szanowna/-y pani/-e profesor/profesorze inka1
  .
  @prof.doc.hab.inka1 23:18:11

  przypuszczam, że prof. ze specjalizacji obcej jakiejkolwiek rzeczywistości, czysto abstrakcyjnej.

  Czy postawiono pytanie, w jaim celu mendia w RFN

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  opublikowały taki komunikat o tych zapasach i kto mógł mieć interes atmosferę rozgrzać ?

  Wskazówka jak to jest z NIemcami i Rosją z punktu widzenia USA:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  wskazuje to też na konsekwencje dla sytucji Polski i jej mieszkańców.

  Autor poprzedzające tekstu przekonał mnie, że zdolności analityczne nie są konieczne aby zostać prof.doc.hab, dla osób zainteresowanych podstawami procesów politycznych w tych czasach wskazuję ponownie źródło

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Tak ocenia pewien autor ostatni krok patriotycznego rządu w Warszawie

  - http://wps.neon24.pl/post/136209,pis-zaprasza-us-army-do-okupacji-polski

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA

  Waffen SS Galizien w NATO

  Galicja powraca. W styczniu dumna wnuczka galicyjskiego kolaboranta Chrystia Freeland została ministrem spraw zagranicznych Kanady, której żołnierze stacjonują 20 km od polskiej granicy. A w zeszłym tygodniu granatnik walnął w konsulat RP w Łucku. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Kissinger kiwnął klakierów

  Członkowie Strumgruppe Applebaum (Sikorski, Zakaria) ogrzewali się autorytetem Henry'ego Kissingera a ten stary lis wystawił szczeniaków do wiatru. Kissinger doradza teraz Donaldowi Trumpowi jak polepszyć relacje z Rosją. czytaj więcej

 • GOSPODARKA I PRAWO

  10 lat namierzania ITI

  Minęło już 10 lat od wejścia ABW do siedziby ITI na Wiertniczej, w grudniu 2006 roku. W rezultacie, w styczniu 2007 roku panamski wizjoner Jan Wejchert schował się przezornie za granicą, tak jak niejeden ruski oligarcha. Ale ITI jest wciąż bezkarne. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930