Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kissinger kiwnął klakierów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Członkowie Strumgruppe Applebaum (Sikorski, Zakaria) ogrzewali się autorytetem Henry'ego Kissingera a ten stary lis wystawił szczeniaków do wiatru. Kissinger doradza teraz Donaldowi Trumpowi jak polepszyć relacje z Rosją.

Ciężkie jest życie klakiera. Trzeba biegać za starszymi i mądrzejszymi i ogrzewać się w ich autorytecie, mając nadzieję, że się coś z autorytetu innych przyklei albo że jakaś kość ze stołu spadnie. Nie dziwi nas bynajmniej, że członkowie antypolskiej Strumgruppe Applebaum, tacy jak Radek Sikorski i Fareed Zakaria, przykleili się do autorytetu Henry'ego Kissingera.

 

Fareed Zakaria jest pro-islamskim i antypolskim komentatorem stacji CNN (nazwanej wczoraj Fake News przez prezydenta elekta Trumpa), który lubi zapraszać na wizję Anne Applebaum i Radka Sikorskiego. Pamiętamy jak Zakaria atakował Polskę:

 

monsieurb.neon24.pl/post/127920,v-kolumna-medialna

monsieurb.neon24.pl/post/134722,na-wizji-po-znajomosci

 

Zarówno Zakaria jak i Sikorski lansowali się na Henry'm Kissingerze:

 

 Radosław Sikorski‏ @sikorskiradek 3:16 PM - 19 Nov 2014

Jak zawsze ciekawa rozmowa z dr Henry Kissingerem. Ukraina, Rosja, Iran, stan przywództwa USA w świecie.

 

Podczas kiedy klakierzy ogrzewali się autorytetem starego lisa Kissingera, on wykiwał ich jak szczeniaków. Ostatnio przeszedł dyskretnie na stronę prezydenta elekta Donalda Trumpa i doradza mu teraz jak polepszyć relacje z Kremlem m.in. poprzez uznanie Krymu za integralną część Rosji:

 

www.independent.co.uk/news/people/henry-kissinger-russia-trump-crimea-advises-latest-ukraine-a7497646.html

 

Klakierzy zostali więc z ręką w nocniku, jako że oni wciąż obszczekują zarówno prezydenta elekta Trumpa jak i prezydenta Putina. Ale jak mawiają - psy szczekają, karawana jedzie dalej.

 

Taktyczne przesunięcie Kissingera zapowiadało się już od kilku miesięcy. Pisaliśmy już, że na jesieni zeszłego roku Akademia Nauk w Moskwie dokooptowała Kissingera jako członka:

 

monsieurb.neon24.pl/post/134869,zakaria-islam-i-moskwa

 

Aby było weselej, członkiem Akademi Nauk w Moskwie jest też były mentor Sikorskiego w MSZ Adam Rotfeld:

 

monsieurb.neon24.pl/post/134772,rosyjski-czlonek

 

Kissinger doradza Trumpowi a klakierzy zostali bez autorytetu. Jak żyć ?!

 

O dwóch takich co się uwiesili starszego pana jak rzep psiego ogona

Image result for fareed zakaria kissinger

Image result for kissinger sikorski

Image result for zakaria applebaum

KOMENTARZE

 • List do Trumpa: Nie można iść z Rosją na kompromis.
  Gazeta „Washington Post” opublikowała list 17 europejskich polityków, którzy zwrócili się do Donalda Trumpa z prośbą o rezygnację z naprawiania stosunków z Rosją. Wśród sygnatariuszy jest m in. Radosław Sikorski. Pod listem podpisali się działacze polityczni państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich znaleźli się były prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, były prezydent Rumunii Traian Besescu, była prezydent Łotwy Vaira Vīķe-Freiberga i odchodzący prezydent Bułgarii Rosen Plewnielijew. List podpisali również były szef MSZ Szwecji Karl Bildt i inni byli kierownicy resortów zagranicznych i obronnych Czech oraz Litwy. Polskę reprezentują w tym gronie Radosław Sikorski, (pomioty ukropów niedobitków z Akcji Wisła-dop. mój)Adam Kowal i Janusz Onyszkiewicz. W liście ostrzegają oni prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych przed rezygnacją z antyrosyjskich sankcji i „wielkiej transakcji” z Moskwą odnośnie Ukrainy. Skutki takiej transakcji nadszarpną zaufanie do Ameryki wśród jej sojuszników w Europie i na świecie – twierdzą autorzy listu. Poddali oni w wątpliwość także samą możliwość zawarcia przyjacielskich i opartych na zaufaniu stosunków z Moskwą. Według nich potęgi Ameryki pragnie nie Rosja, ale sojusznicy Stanów Zjednoczonych w Europie. „Kiedy Ameryka wzywała nas w przeszłości, my odpowiadaliśmy. Byliśmy z wami w Iraku i Afganistanie. Wzięliśmy na siebie ryzyko, ofiarami padali nasi synowie i córki . Kiedy USA są silne, my również stajemy się silniejsi” – podsumowali politycy.

  „Wzywamy amerykańskich przyjaciół do umocnienia, a nie osłabienia transatlantyckich więzów” – głosi list. Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump wcześniej informował o znaczeniu „wspólnej pracy” Moskwy i Waszyngtonu w zakresie regulacji światowych problemów. „Dobre stosunki z Rosją to dobra sprawa, tylko głupcy uważają, że mieć złe stosunki z Rosją jest dobrze” – zauważył na Twitterze.
  Ps...Jak nie na kompromis, to na co, na III wojnę światową ? Jak nie chcą iść na kompromis to muszą się poddać. Trzeciej opcji nie ma. A Radek Sikorski podpisał, bo jak teść i żona kazali, to co miał zrobić?! Kazał mu teść bo ma interesy w banderlandzie. Ośmiorniczka ma pusty łeb Jak prosiak z banderlandu. Najbardziej rozczulił mnie ten fragment listu... Putin does not seek American greatness. As your allies, we do." - Putin nie stara się o wielkość Ameryki. Jako wasi sojusznicy, my się staramy. Jakim gównem trzeba byc żeby na takim papierze toaletowym się podpisać..? Trump powinien poczuć się obrażony, że ktoś próbuje wydymać go na sucho stosując metody przedszkolnego lizusa.
 • @kula Lis 66 16:39:18
  To nie był nawet list do Trumpa tylko list na własny użytek medialny Washington Post (taki list otwarty do samego siebie). Potrzebny do dalszego bicia piany. Ale patrząc na nazwiska "autorytetów" (albo raczej "has beens") podpisujących ten list widzę, że reaktywowano do czynnej służby byłego posła Pawła Kowala (tego od wiecowania na Majdanie): http://monsieurb.neon24.pl/post/120048,kowal-swojego-losu
 • @Stanislas Balcerac 16:55:42
  A pamiętacie jak to było z Kadafim.
  Już prawie że zaczęto nawiązywać z nim przyjazne stosunki , a w chwilę później go zamordowano.
  Obama wygrał też pod hasłem ,,Zmiana” i ,,Yes we can”
  Teraz Trump gra tą samą melodię ,,Ameryka najpierw” i ,,Zrobimy znów Amerykę wielką”
  Będzie biznes ,,as ustal”, a na czym najlepiej się zarabia?
  Na wojnie.
 • @Oświat 18:10:06
  To ile zarabiasz na propagowaniu tej wojny?
 • @Zdzich 19:22:59
  Mój wpis dotyczy złudzeń i nieuzasadnionych nadziei.
  Nie ma w nim propagowania wojny.
  To raczej ostrzeżenie, by nie ufać Amerykanom i ich uspakajającym gestom
 • @Oświat 21:22:27
  „Amerykanom” to bardzo szerokie pojęcie.
  Pamietaj, że miliony „Amerykanów” to Polacy.
  Może byś tak sprecyzował?
 • @
  może warto by postawić pytanie trochę inaczej:
  o czym - z naszego punktu widzenia - mogliby rozmawiać Trump z Kissingerem w kontekście odbudowy relacji z Rosją?

  oraz: kto czyje interesy reprezentuje:
  Trump?
  Kissinger?
  Putin?
 • @Zdzich 07:33:01
  ...Pamietaj, że miliony „Amerykanów” to Polacy....
  Polak to ten co siedzi w Polsce, tu pracuje, orze, sieje, zbiera plony, płaci podatki wychowuje dzieci i wnuki. Nie jest Polakiem ten co pracuje w amerykańskich fabrykach i produkuje bomby i rakiety. To już jest amerykańska qurwa
 • @Andrzej Tokarski 11:04:20
  ....oraz: kto czyje interesy reprezentuje:
  Trump?
  Kissinger?
  Putin?....
  Odpowiadając bardzo skrótowo, każdy swoje i swojego zaplecza.
  Trump przede wszystkim swojej rodziny i tych co stanęli za nim. Rzecz jasna musi uwzględniać interesy środowiska żydowskie, bankierów, zbrojeniówki, przemysłówki, handlowców, po części też i wyborców ( jeśli będzie chciał mieć drugą kadencję, lub jeśli wystawi kogoś ze swoich na drugą kadencję)
  Kisinger – wiadomo czyje
  Putin to samo niemal co Trump, środowiska przemysłowe a te są ponoć w większości w rękach żydów, interesy pozostałych żydów, wojska, służb, i wszystkich po trochu.
  Jeśli ktoś uważa że Putin przy pomocy służb i resortów siłowych trzyma żydów pod kontrolą to jest w błędzie, bo to trochę tak jak złapał kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma.
  Wiadomo, że Putin ma dobre stosunki z Nataniachu i z miejscowymi rosyjskimi Żydami Chabab Lubowiczanami, ma dobre stosunki, bo musi je mieć i musi uwzględniać ich interesy.
  Chce się utrzymać u władzy musi żyć z każdym w zgodzie i każdemu dogadzać. Ale też dba o dobry wizerunek u zwykłych Rosjan, zatem i dbać o społeczeństwo także rosyjskie i Rosję jako taką.
 • @Andrzej Tokarski 11:04:20
  ...rozmawiać Trump z Kissingerem w kontekście odbudowy relacji z Rosją?....
  Jak zawsze, jak wykiwać Rosję, jak ją osłabić, zniszczyć
  odwieczne gierki czyli
  Kto kogo?
 • @Oświat 11:11:30
  Co Ty nie powiesz?
  A czy znasz jakąs amerykańską fabrykę w której produkują bomby i rakiety, i w której pracują te „amerykańskie qurwy” bez znajomości j.angielskiego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031