Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Waffen SS Galizien w NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Galicja powraca. W styczniu dumna wnuczka galicyjskiego kolaboranta Chrystia Freeland została ministrem spraw zagranicznych Kanady, której żołnierze stacjonują 20 km od polskiej granicy. A w zeszłym tygodniu granatnik walnął w konsulat RP w Łucku.

Po II wojnie światowej dwa tysiące ukraińskich Nazistów, kolaborantów i żołnierzy Waffen SS Galizien wylądowało w tolerancyjnej i postępowej Kanadzie a kanadyjski rząd zapewnił finansowanie ukraińskim organizacjom narodowym, które przez dekady hodowały dalej ideologię pogrobowców Hitlera. Kiedy nawet byli przestępcy byli odnajdywani i skazywani, ukraińskie organizacje sprzeciwiały się skutecznie pozbawianiu ich kanadyjskiego paszportu. Tylko w USA zdołano np. wyłuskać Johna Demianiuka byłego strażnika obozu koncentracyjnego. Tak jak dzisiaj postępowa Kanada jest rajem dla islamistów, tak była wcześniej rajem dla Nazistów. Przypadek ?

 

Jedną z osobistości ukraińskiej diaspory w Kanadzie był Michailo Chomiak, który we wrześniu 1939 roku przeniósł się ze Lwowa do okupowanego Krakowa i został wydawcą ukraińskiego dziennika Krakvskie Visti, nadzorowanego przez funkcjonariusza NSDAP Emila Gassnera, urzędnika administracji zbrodniarza wojennego Hansa Franka. Jednym ze statutowych celów dziennika było lobbowanie za "oczyszczeniem" Chełmszczyzny z Polaków. Ukraiński szef Chomiaka, niesławny Włodymyr Kubijowicz, aż przebierał nogami aby rozwiązać Polnische Frage, cytujemy za Wikipedią:

 

"18 kwietnia 1941 Kubijowicz złożył na ręce gubernatora Hansa Franka memoriał, w którym domagał się wydzielenia w Generalnym Gubernatorstwie terytorium Łemkowszczyzny jako terenu, który Ukraińcy traktowaliby jako własny etnograficznie, a skąd Polacy mieli być wysiedleni. 21 czerwca 1941 wnioski memoriału zostały przez Franka odrzucone. Po ataku III Rzeszy na ZSRR i utworzeniu Dystryktu Galicja Kubijowycz proponował z kolei wysiedlenie Polaków z Dystryktu Galicja do innych dystryktów Generalnego Gubernatorstwa, a Ukraińców z innych dystryktów do Dystryktu Galicja. Koncepcję tę podtrzymywał do końca 1943 roku, jednak nie doszło do jej realizacji z powodu braku zainteresowania Hansa Franka. Historyk Dieter Pohl uważa, że w świetle brutalności wysiedleń, które miały miejsce poprzednio w Polsce, Kubijowycz musiał sobie zdawać sprawę z konsekwencji swoich żądań".

pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82odymyr_Kubijowycz

Chomiak przejął aktywa żydowskiej gazety Nowy Dziennik (ostatni wydawca Moise Kanfer został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Bełżcu w 1943 roku) i dzielnie pracował na wyznaczonym odcinku aż do ostatnich dni okupacji Krakowa. Potem wycofujący się Wehrmacht przeniósł go do Wiednia, gdzie Chomiak dalej wydawał Krakivski Visti, aż do upadku Wiednia. Wraz z resztkami Wehrmachtu Chomiak wylądował w Bawarii, gdzie po roku tajemniczej działalności (prawdopodobnie dla wywiadu USA) osiadł w 1946 roku w bawarskim kurorcie Bad Worishofen. Stamtąd w 1948 roku wyemigrował spoko z całą rodziną do Kanady.

Michailo Chomiak imprezował w okupowanym Krakowie Hansa Franka

 

Chomiak "pracował" na mieniu zagarniętym Żydom 

 

Aktualna minister spraw zagranicznych Kanady, Chrystia Freeland, jest dumną wnuczką Michailo Chomiaka:

observer.com/2017/03/chrystia-freeland-foreign-minister-canada-nazi-grandfather/

Nie tak dawno jeszcze Freeland chwaliła swojego dziadka na Twitterze za walkę o wolność i demokrację a kiedy została zapytana wprost o jego nazistowską przeszłość, odpowiedziała, że jest to rosyjska prowokacja.

Bildergebnis für freeland chomiak twitter

Po spontanicznej obywatelskiej rewolucji na Majdanie Ukraińcy przywrócili kult Bandery i Waffen SS Galizien. W ostatnich miesiącach doszło do fali profanacji polskich pomników i cmentarzy na Ukrainie, do wydania zakazu wjazdu na Ukrainę prezydentowi Przemyśla a w zeszłym tygodniu nieznani sprawcy strzelili z granatnika w konsulat RP w Łucku.

 

Trzy tygodnie temu lewicowy rząd Kanady przedłużył o dwa lata misję wojskową UNIFIER w Galicji, 20 km od polskiej granicy. Na poligonie w Jaworowie (niedaleko zaniedbanego masowego grobu 4400 Żydów pomordowanych w 1943 roku) 200 kanadyjskich żołnierzy szkoli Ukraińców, także w strzelaniu z granatnika. Kanadyjską misją dowodzi pułkownik Mark Lubiniecki, mający galicyjskie korzenie i prababcię z domu Demczuk.

Zdjęcie z poligonu UNIFIER w Jaworowie (20 km od polskiej granicy) 

Na wschodzie bomby na Donbas, na zachodzie granatnik w konsulat

W ubiegły piątek w siedzibie NATO w Brukseli odbyło się spotkanie ministra Waszczykowskiego z Chrystią Freeland. Nie wiemy co z tego doniosłego spotkania wyszło. Po raz pierwszy w historii Polski w NATO mamy do czynienia z minister dużego kraju członkowskiego NATO, który popiera banderowską politykę wobec Polski i tradycje Waffen SS Galizien. A niektórym wydawało się, że wchodząc do NATO łapiemy Pana Boga za nogi.

 

NATO Bruksela: minister RP i dumna wnuczka kolaboranta z Krakowa 

Minister Waszczykowski spotkał się także z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pavlo Klimkinem (cytujemy za MSZ) "z którym rozmawiał także o okolicznościach ataku na konsulat RP w Łucku i zapewnieniu bezpieczeństwa polskim dyplomatom na Ukrainie. Ukraina deklaruje, że polskie placówki w tym kraju będą chronione przez ukraińską Gwardię Narodową poinformował po spotkaniu szef MSZ. Rozmawialiśmy też o tym, jak wzmocnić nie tylko nasze obiekty dyplomatyczne i konsularne, ale również miejsca pamięci narodowej".

Znamienne jest to że trzy lata po zwycięstwie demokracji na Ukrainie polskie placówki dyplomatyczne muszą być teraz chronione przez wojsko. Dziadek Chomiak uśmiecha się w grobie.

 

Tym bardziej że co takiego minister Klimkin może wiedzieć o Galicji i polskich miejscach pamięci narodowej ? Klimkin urodził się w Rosji (w Kursku) i studiował w Moskwie, został oddelegowany na Ukrainę dopiero po rozpadzie ZSRR, w latach 90-tych.

 

Podczas kiedy wszyscy są zapatrzeni w Rosję, w Galicji rośnie nam duży problem. Nie dość, że Ukraińcy dostali w 2014 roku dyspensę na nacjonalizm od Anne Applebaum, to do tego jeszcze inne dziewczę z tej samej stajni postępu i demokracji, stażystka fundacji Fulbright-Clinton, śpiewa właśnie ukraińskie peany o tym, że Galicja jest (cytat) "pępkiem Europy":

 

Nina Jankowicz‏ @wiczipedia  30. März hr

Gems from today's tour to Drogobych (the 58th largest city in Ukraine): "Galicia is the belly button of Europe.

Chodzi oczywiście o ukraińską Galicję. Historia kołem się toczy. Niestety ... 

 

Tak Amerykanie widzieli Polskę i Galicję w 1939 roku 

KOMENTARZE

 • Ukraińskie prowokacje wojenne Poroszenki
  https://youtu.be/iqXfNm0FZhc
 • Aleksander Jabłonowski atak zbrojny ukraińców na Polski Konsulat
  https://youtu.be/c9FVb6a1FGc
 • "Wstąp do wojska" - mówili... "Będzie fajnie" - mówili...
  https://youtu.be/eBw1342blRs
 • Powrót autora.
  Ciesz mnie Pana powrót i nowy wpis.Pozdrawiam.
 • kOLONIĘ UKRAIŃSKICH ssMANÓW W kANADEZIE UTWORZYŁ GEN aNDERS
  Zwrócił się do dowódców alianckich o nie przekazywanie do ZSRR jeńców dywizji galicyjskiej SS a w 1965r jej dowódcy Pawło Szandrukowi nadał Krzyż Virtuti Militari. Gen Anders cieszył się źyczliwością i zaufaniem Stalina i Berii za duchowe braterstwo w lekceważeniu życia ludzi wbrew werbalnym deklaracjom a szczególnie za zrozumienie priorytetowości roli stalinowskiego Mojżesza dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków, których dezercje po przeszkoleniu i uzbrojeniu w Korpusie chronił swymi rozkazami i uzasadniał polskimi racjami stanu oraz
  religią "żydowską" i chrześcijańską.
  DEcyzje polityczne podejmował wbrew zdaniu i stanowisku innych polskich dowódców i polityków mając poparcie sjonistyczbnego lobby we władzach aliantów i polskiej emigracji. Gdy gen Bór Komorowski został Wodzem Naczelnym jako dowódca powstania warszawskiego ogłosił ggo *razem ze wszystkimi swymi oficerami) ludobójca i zbrodniarzem wojennym , mimo że przywrócenie praw konwencji Haskiej i Genewskiej ludności Warszawy i powstańcom możliwer tylko w warunkach kapitulacji powstania pod dowództwem AK było jedyną możliwością uratowania ludności i powstańców od zupełnej zaglady w warunkach półrocznego zatrzymania frontu sowieckiego w Warszawie mimo kolosalnej i przytłaczającej przewagi nad Niemcvami na tym kierunku. Sam bez uwag poza wygłaszanymi banałami skierował Korpus do bezsensownej strategicznie i masakrycznej kampanii apenińskiej.
  Z 8 milionow $ pozostałych z funduszy uzyskanych przez Mikołajczyka i gen Tatara od Roswelta na działalność rozwiązanej AK udało mu się przechwycić około 1,5 miliona za które jego zaufani otworzyli przedsiębiorstwa (wszystkie splajtowały) i zakup[ili nieruchomosci w Palestynie, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Nieruchomości szybko drożaly i z ich sprzedaży już jako przywódca POLSKIEJ EMIGRACJI PO ZLIKWIDOWANIU WPŁYWÓW OSOBISTOŚCI Z DOLNYCH do wykazywania odwagi cywilnej finansował patronat nad polskimi szkołami i paryską Kulturę Giedroycia.
  Co ciekawe zarzuty wobec powstania warszawskiego, gen Bora Komorowskiego i polityków polskich wypisał gen Anders w liście do ppłk Dorotycza ps "Hańcza", który dysponował tymi funduszami i przekazywał je do AK a następnie oszukując fgen Andersa i wbrew jego poleceniom i rtozkazom przekazywał je do Niemiec do dyspozycji gen Bora Komorowskiego i Rządu RP. List cytowany jest w książce Normqana Dawisa o powstaniu warszawskim. Ppłk Hańcza został przez prokuratorów gen Andersa oskarżony o kontakty z Warszawą i umieszczony w areszcie bez odbierania pistoletu służbowego. Został znaleziony martwy i prokuratorzy orzekli samobójstwo. Rząd RP wysłał specjalną komisję, która na miejsce dotarła 8 miesięcy później

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031