Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1770 postów 1756 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Waffen SS Galizien w NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Galicja powraca. W styczniu dumna wnuczka galicyjskiego kolaboranta Chrystia Freeland została ministrem spraw zagranicznych Kanady, której żołnierze stacjonują 20 km od polskiej granicy. A w zeszłym tygodniu granatnik walnął w konsulat RP w Łucku.

Po II wojnie światowej dwa tysiące ukraińskich Nazistów, kolaborantów i żołnierzy Waffen SS Galizien wylądowało w tolerancyjnej i postępowej Kanadzie a kanadyjski rząd zapewnił finansowanie ukraińskim organizacjom narodowym, które przez dekady hodowały dalej ideologię pogrobowców Hitlera. Kiedy nawet byli przestępcy byli odnajdywani i skazywani, ukraińskie organizacje sprzeciwiały się skutecznie pozbawianiu ich kanadyjskiego paszportu. Tylko w USA zdołano np. wyłuskać Johna Demianiuka byłego strażnika obozu koncentracyjnego. Tak jak dzisiaj postępowa Kanada jest rajem dla islamistów, tak była wcześniej rajem dla Nazistów. Przypadek ?

 

Jedną z osobistości ukraińskiej diaspory w Kanadzie był Michailo Chomiak, który we wrześniu 1939 roku przeniósł się ze Lwowa do okupowanego Krakowa i został wydawcą ukraińskiego dziennika Krakvskie Visti, nadzorowanego przez funkcjonariusza NSDAP Emila Gassnera, urzędnika administracji zbrodniarza wojennego Hansa Franka. Jednym ze statutowych celów dziennika było lobbowanie za "oczyszczeniem" Chełmszczyzny z Polaków. Ukraiński szef Chomiaka, niesławny Włodymyr Kubijowicz, aż przebierał nogami aby rozwiązać Polnische Frage, cytujemy za Wikipedią:

 

"18 kwietnia 1941 Kubijowicz złożył na ręce gubernatora Hansa Franka memoriał, w którym domagał się wydzielenia w Generalnym Gubernatorstwie terytorium Łemkowszczyzny jako terenu, który Ukraińcy traktowaliby jako własny etnograficznie, a skąd Polacy mieli być wysiedleni. 21 czerwca 1941 wnioski memoriału zostały przez Franka odrzucone. Po ataku III Rzeszy na ZSRR i utworzeniu Dystryktu Galicja Kubijowycz proponował z kolei wysiedlenie Polaków z Dystryktu Galicja do innych dystryktów Generalnego Gubernatorstwa, a Ukraińców z innych dystryktów do Dystryktu Galicja. Koncepcję tę podtrzymywał do końca 1943 roku, jednak nie doszło do jej realizacji z powodu braku zainteresowania Hansa Franka. Historyk Dieter Pohl uważa, że w świetle brutalności wysiedleń, które miały miejsce poprzednio w Polsce, Kubijowycz musiał sobie zdawać sprawę z konsekwencji swoich żądań".

pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82odymyr_Kubijowycz

Chomiak przejął aktywa żydowskiej gazety Nowy Dziennik (ostatni wydawca Moise Kanfer został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Bełżcu w 1943 roku) i dzielnie pracował na wyznaczonym odcinku aż do ostatnich dni okupacji Krakowa. Potem wycofujący się Wehrmacht przeniósł go do Wiednia, gdzie Chomiak dalej wydawał Krakivski Visti, aż do upadku Wiednia. Wraz z resztkami Wehrmachtu Chomiak wylądował w Bawarii, gdzie po roku tajemniczej działalności (prawdopodobnie dla wywiadu USA) osiadł w 1946 roku w bawarskim kurorcie Bad Worishofen. Stamtąd w 1948 roku wyemigrował spoko z całą rodziną do Kanady.

Michailo Chomiak imprezował w okupowanym Krakowie Hansa Franka

 

Chomiak "pracował" na mieniu zagarniętym Żydom 

 

Aktualna minister spraw zagranicznych Kanady, Chrystia Freeland, jest dumną wnuczką Michailo Chomiaka:

observer.com/2017/03/chrystia-freeland-foreign-minister-canada-nazi-grandfather/

Nie tak dawno jeszcze Freeland chwaliła swojego dziadka na Twitterze za walkę o wolność i demokrację a kiedy została zapytana wprost o jego nazistowską przeszłość, odpowiedziała, że jest to rosyjska prowokacja.

Bildergebnis für freeland chomiak twitter

Po spontanicznej obywatelskiej rewolucji na Majdanie Ukraińcy przywrócili kult Bandery i Waffen SS Galizien. W ostatnich miesiącach doszło do fali profanacji polskich pomników i cmentarzy na Ukrainie, do wydania zakazu wjazdu na Ukrainę prezydentowi Przemyśla a w zeszłym tygodniu nieznani sprawcy strzelili z granatnika w konsulat RP w Łucku.

 

Trzy tygodnie temu lewicowy rząd Kanady przedłużył o dwa lata misję wojskową UNIFIER w Galicji, 20 km od polskiej granicy. Na poligonie w Jaworowie (niedaleko zaniedbanego masowego grobu 4400 Żydów pomordowanych w 1943 roku) 200 kanadyjskich żołnierzy szkoli Ukraińców, także w strzelaniu z granatnika. Kanadyjską misją dowodzi pułkownik Mark Lubiniecki, mający galicyjskie korzenie i prababcię z domu Demczuk.

Zdjęcie z poligonu UNIFIER w Jaworowie (20 km od polskiej granicy) 

Na wschodzie bomby na Donbas, na zachodzie granatnik w konsulat

W ubiegły piątek w siedzibie NATO w Brukseli odbyło się spotkanie ministra Waszczykowskiego z Chrystią Freeland. Nie wiemy co z tego doniosłego spotkania wyszło. Po raz pierwszy w historii Polski w NATO mamy do czynienia z minister dużego kraju członkowskiego NATO, który popiera banderowską politykę wobec Polski i tradycje Waffen SS Galizien. A niektórym wydawało się, że wchodząc do NATO łapiemy Pana Boga za nogi.

 

NATO Bruksela: minister RP i dumna wnuczka kolaboranta z Krakowa 

Minister Waszczykowski spotkał się także z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pavlo Klimkinem (cytujemy za MSZ) "z którym rozmawiał także o okolicznościach ataku na konsulat RP w Łucku i zapewnieniu bezpieczeństwa polskim dyplomatom na Ukrainie. Ukraina deklaruje, że polskie placówki w tym kraju będą chronione przez ukraińską Gwardię Narodową poinformował po spotkaniu szef MSZ. Rozmawialiśmy też o tym, jak wzmocnić nie tylko nasze obiekty dyplomatyczne i konsularne, ale również miejsca pamięci narodowej".

Znamienne jest to że trzy lata po zwycięstwie demokracji na Ukrainie polskie placówki dyplomatyczne muszą być teraz chronione przez wojsko. Dziadek Chomiak uśmiecha się w grobie.

 

Tym bardziej że co takiego minister Klimkin może wiedzieć o Galicji i polskich miejscach pamięci narodowej ? Klimkin urodził się w Rosji (w Kursku) i studiował w Moskwie, został oddelegowany na Ukrainę dopiero po rozpadzie ZSRR, w latach 90-tych.

 

Podczas kiedy wszyscy są zapatrzeni w Rosję, w Galicji rośnie nam duży problem. Nie dość, że Ukraińcy dostali w 2014 roku dyspensę na nacjonalizm od Anne Applebaum, to do tego jeszcze inne dziewczę z tej samej stajni postępu i demokracji, stażystka fundacji Fulbright-Clinton, śpiewa właśnie ukraińskie peany o tym, że Galicja jest (cytat) "pępkiem Europy":

 

Nina Jankowicz‏ @wiczipedia  30. März hr

Gems from today's tour to Drogobych (the 58th largest city in Ukraine): "Galicia is the belly button of Europe.

Chodzi oczywiście o ukraińską Galicję. Historia kołem się toczy. Niestety ... 

 

Tak Amerykanie widzieli Polskę i Galicję w 1939 roku 

KOMENTARZE

 • FREE-LAND = WOLNA-ZIEMIA
  .


  http://u.realgeeks.media/choicehomes4sale/island_county/freeland-washington-sign.jpg
  http://www.ukrweekly.com/uwwp/wp-content/uploads/2016/07/freeland_kubiv.jpg
  http://www.survivalsullivan.com/wp-content/uploads/2016/08/free-land-logo.jpg
 • Czy to program .... z Gwiazdą? Czy to wygląda na Słowiankę?
  .

  FRANKO-ALEMAŃCZYCY ŻĄDZĄ ZIEMIĄ!


  http://universitywebinars.org/wp-content/uploads/2014/04/Video_Chrystia-Freeland_The-rise-of-the-new-global-super-rich-321x209.jpg
  http://img.radio-canada.ca/2016/10/19/635x357/PC_161019_2a50z_chrystia-freeland-ottawa_sn635.jpg
 • "Kanada jest rajem dla islamistów, tak była wcześniej rajem dla Nazistów. Przypadek ?"
  .


  http://m.neon24.pl/eb5a2dcfaf35e30dbb8742bda2b8716d,14,0.jpg
 • Ukraińskie prowokacje wojenne Poroszenki
  https://youtu.be/iqXfNm0FZhc
 • Aleksander Jabłonowski atak zbrojny ukraińców na Polski Konsulat
  https://youtu.be/c9FVb6a1FGc
 • "Wstąp do wojska" - mówili... "Będzie fajnie" - mówili...
  https://youtu.be/eBw1342blRs
 • Powrót autora.
  Ciesz mnie Pana powrót i nowy wpis.Pozdrawiam.
 • kOLONIĘ UKRAIŃSKICH ssMANÓW W kANADEZIE UTWORZYŁ GEN aNDERS
  Zwrócił się do dowódców alianckich o nie przekazywanie do ZSRR jeńców dywizji galicyjskiej SS a w 1965r jej dowódcy Pawło Szandrukowi nadał Krzyż Virtuti Militari. Gen Anders cieszył się źyczliwością i zaufaniem Stalina i Berii za duchowe braterstwo w lekceważeniu życia ludzi wbrew werbalnym deklaracjom a szczególnie za zrozumienie priorytetowości roli stalinowskiego Mojżesza dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków, których dezercje po przeszkoleniu i uzbrojeniu w Korpusie chronił swymi rozkazami i uzasadniał polskimi racjami stanu oraz
  religią "żydowską" i chrześcijańską.
  DEcyzje polityczne podejmował wbrew zdaniu i stanowisku innych polskich dowódców i polityków mając poparcie sjonistyczbnego lobby we władzach aliantów i polskiej emigracji. Gdy gen Bór Komorowski został Wodzem Naczelnym jako dowódca powstania warszawskiego ogłosił ggo *razem ze wszystkimi swymi oficerami) ludobójca i zbrodniarzem wojennym , mimo że przywrócenie praw konwencji Haskiej i Genewskiej ludności Warszawy i powstańcom możliwer tylko w warunkach kapitulacji powstania pod dowództwem AK było jedyną możliwością uratowania ludności i powstańców od zupełnej zaglady w warunkach półrocznego zatrzymania frontu sowieckiego w Warszawie mimo kolosalnej i przytłaczającej przewagi nad Niemcvami na tym kierunku. Sam bez uwag poza wygłaszanymi banałami skierował Korpus do bezsensownej strategicznie i masakrycznej kampanii apenińskiej.
  Z 8 milionow $ pozostałych z funduszy uzyskanych przez Mikołajczyka i gen Tatara od Roswelta na działalność rozwiązanej AK udało mu się przechwycić około 1,5 miliona za które jego zaufani otworzyli przedsiębiorstwa (wszystkie splajtowały) i zakup[ili nieruchomosci w Palestynie, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Nieruchomości szybko drożaly i z ich sprzedaży już jako przywódca POLSKIEJ EMIGRACJI PO ZLIKWIDOWANIU WPŁYWÓW OSOBISTOŚCI Z DOLNYCH do wykazywania odwagi cywilnej finansował patronat nad polskimi szkołami i paryską Kulturę Giedroycia.
  Co ciekawe zarzuty wobec powstania warszawskiego, gen Bora Komorowskiego i polityków polskich wypisał gen Anders w liście do ppłk Dorotycza ps "Hańcza", który dysponował tymi funduszami i przekazywał je do AK a następnie oszukując fgen Andersa i wbrew jego poleceniom i rtozkazom przekazywał je do Niemiec do dyspozycji gen Bora Komorowskiego i Rządu RP. List cytowany jest w książce Normqana Dawisa o powstaniu warszawskim. Ppłk Hańcza został przez prokuratorów gen Andersa oskarżony o kontakty z Warszawą i umieszczony w areszcie bez odbierania pistoletu służbowego. Został znaleziony martwy i prokuratorzy orzekli samobójstwo. Rząd RP wysłał specjalną komisję, która na miejsce dotarła 8 miesięcy później

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA

  Kissinger kiwnął klakierów

  Członkowie Strumgruppe Applebaum (Sikorski, Zakaria) ogrzewali się autorytetem Henry'ego Kissingera a ten stary lis wystawił szczeniaków do wiatru. Kissinger doradza teraz Donaldowi Trumpowi jak polepszyć relacje z Rosją. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Bundeswehra w bulu

  Po raz pierwszy od 25 lat pancerna brygada US Army zbliżyła się na odległość 140 km do Berlina. W Żaganiu w Polsce, gdzie zaczynają stacjonować amerykańskie czołgi i pojazdy opancerzone. Co może pozwoli nam oddychać swobodniej. czytaj więcej

 • GOSPODARKA I PRAWO

  10 lat namierzania ITI

  Minęło już 10 lat od wejścia ABW do siedziby ITI na Wiertniczej, w grudniu 2006 roku. W rezultacie, w styczniu 2007 roku panamski wizjoner Jan Wejchert schował się przezornie za granicą, tak jak niejeden ruski oligarcha. Ale ITI jest wciąż bezkarne. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930