Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Galicyjski nazista z teczką

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Krakowie rozpoczął się Festiwal Kultury Żydowskiej, sponsorowany przez USA, Francję i Niemcy, ale nie przez postępową Kanadę multi-kulti. Czy to ma związek z dziadkiem szefowej kanadyjskiego MSZ Chrystii Freeland (drugi z lewej) ?

Ruszył 27 Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, nad którym patronat honorowy objął prezydent Andrzej Duda, którego dziadek po stronie żony, Jakub Kornhauser, był więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych w Płaszowie, Natzweiler, Neckarelz i Dachau. Jakub Kornhauser umarł relatywnie młodo, w wieku 59 lat, w 1972 roku.

www.jewishfestival.pl/pl/fkz/sponsorzy/

  

Wśród międzynarodowych sponsorów festiwalu zabrakło postępowej Kanady, której minister spraw zagranicznych Chrystia Freeland jest dumną wnuczką galicyjskiego nacjonalisty, propagandysty i kolaboranta Michailo Chomiaka (powyżej drugi z lewej, z wypchaną teczką), "dziadka patrioty", który prosperował w okupowanym Krakowie na mieniu zabranym Żydom, cześć z których została później zamordowana z obozie w Bełżcu. Taki los spotkał na przykład Mosze Kanfera, głównego redaktora żydowskiego "Nowego Dziennika", którego sprzęt poligraficzny Niemcy przekazali Michailo Chomiakowi.


Minister Freeland wspiera ochoczo neo-banderowców na Ukrainie, ale nie lubi kiedy przypomina się jej o jej rodzinnych korzeniach ideologcznych. Kiedy w styczniu w "Bez Cenzury" ukazał się nasz artykuł o jej dziadku naziście, podjęty później przez media zagraniczne, pani minister Freeland załkała o "rosyjskiej prowokacji" (?!):

 

observer.com/2017/03/chrystia-freeland-foreign-minister-canada-nazi-grandfather/ 

Pisaliśmy już o tej skandalicznej aferze pani Freeland:

 

monsieurb.neon24.pl/post/137804,waffen-ss-galizien-w-nato

 

 

Kiedy nie udało się zakopać tematu dziadka pani minister, usłużni dziennikarze ruszyli z kampanią opowiadania w mediach, że dziadek był mimowolnym narzędziem Niemców, wcale nic nie pisał w finansowanych przez Niemców dzienniku propagandowym dla Ukraińców "Krakivskie Visti" no i jeszcze do tego "pomagał ruchowi oporu". Stek bzdur i kłamstw.

 

Dokumenty odnalezione niedawno w IPN pokazują dobitnie, że dziadek pani minister Freeland był oczkiem w głowie administracji zbrodniarza Hansa Franka z Krakowie, miał tytuł Redaktora Naczelnego (Hauptschrifteiter) i przyjechał do Krakowa po wyszkoleniu w centrali w Wiedniu: 

Warto też zwrócić uwagę na to, że polskie władze interesowały się dziadkiem pani minister, aż do początku lat 80-tych. W 1966 roku krakowska policja usiłowała ustalić jego miejsce pobytu, na bazie jego ostatniego znanego adresu w Krakowie. Bezskutecznie, znaleziono innego Chomiaka, urodzonego o dzień wcześniej niż ten właściwy: 

Wtedy ten właściwy siedział już od dawna w Kanadzie, gdzie zajmował się dalej "patriotycznym" pisaniem. Umarł w 1984 roku, a jego wnuczka pani minister Freeland do dzisiaj dumnie wspomina jego "patriotyzm":
Dziadek Chomiak (stoi 3 z lewej) bawi się w okupowanym Krakowie


 

Co tego wynika dla Polski ? Nic dobrego. Z jednej strony mamy niewyjaśniany do dzisiaj atak granatnikiem na konsulat RP w Łucku a z drugiej strony mamy kanadyjskie wojsko z UNIFIER szkolące neo-banderowców 30 km od polskiej granicy. A interesy Kanady w naszym regionie reprezentuje dumna wnuczka nazistowskiego kolaboranta i wroga Polaków.

 

Rozumiemy prezydenta Dudę, że przed długi czas nie chciał podpisać nominacji nowego ambasadora RP w Kanadzie, Andrzeja Kurnickiego, który oświadczył wcześniej, że zamierza (cytat) "wykorzystać zbieżności w polityce kanadyjskiej wobec państw Partnerstwa Wschodniego, szczególnie wobec Kijowa".

 

Chrystia Freeland (z lewej) na poligonie 30 km od polskiej granicy

 

KOMENTARZE

 • Zazdrość mnie zżera jak widzę, że ukry i żydy mają na całym świecie
  solidarność narodową, bo u nas ...
 • @provincjał 22:03:20
  " którego dziadek po stronie żony, Jakub Kornhauser, był więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych w Płaszowie, Natzweiler, Neckarelz i Dachau."

  Nie ma się co dziwić, że ukry i żydy, tudzież szkopy solidaryzują się, gdy "nasi" patrioci używają określenia naziści, a nie wymieniają prawdziwych sprawców z "imienia".
  Potem pod "naziści" - wprowadza się Polaków, czy inne (stosowne) nacje.
  Czy taki był cel autora notki?
 • Autor
  Ostatnio zdecydowanie zbyt rzadko zamieszcza Pan na Neonie swoje wpisy, a ja zawsze należałem do wiernych czytelników.

  Pozdrawiam serdecznie i prosze o więcej
 • "W Krakowie rozpoczął się Festiwal Kultury Żydowskiej, sponsorowany przez USA, Francję i Niemcy"
  Z całym szacunkiem dla CAŁEGO dziedzictwa Rzeczypospolitej, nie wiem czemu, ale chciałbym, żeby nasi umiłowani i zawsze wierni sasiedzi (Niemcy), sojusznicy(Francja) i dobrodzieje-przyjaciele(USA) sponsorowali konkurencyjny festiwal kultury zydowskiej u siebie (np. w Niemczech, przed katedrą w Kolonii, żeby i imigranci mogli skorzystać)

  pozdr
 • Zdolni naziści
  .
  "Festiwal Kultury Żydowskiej" odbywa się raz do roku, w tzw. święto Purim

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Można z linku wnosić, że naziści byli zdolnymi uczniami. Warto tu przypomnieć, że pierwsze obozy koncentracyjne, mowa o "campos de reconcentración", założył hiszpański generał Weyler, Ten wzór podjęli Brytyjczycy w wojnie burskiej. Niemieccy naziści nadali im charakter przemysłowy.

  Wyobrażenie wielu, że likwidacja Aszkenazyjczyków (przeszło 90% ofiar byli Aszkenazyjczycy) przez nazistów mogła się odbyć bez przynajmniej przyzwolenia, raczej inicjatywy, ich braci anglosaksońskich, wydaje sią dość uproszczone. Należałoby jedynie wyjaśnić, dlaczego zleceniodawcy FED zza oceanu uznali tę grupę za zbędną, jeśli nie za przeszkodę. W końcu nie uszło niczyjej uwadze, że pasożydowanie na tubylcach dławiło gospdarkę wielu krajów w Europie. Ekspansja gospodarcza Polski i rozwój intelektualny po II Wojnie byłyby przecie niemożliwe przy dalszym pasożydowaniu tych 6 milionów, które zostały w II Wojnie radykalnie zmniejszone.

  O motywach wojen światowych, patrz też

  - http://slepamanka.neon24.pl/post/138663,rozgrywanie-panstwa-islamskiego-widziane-z-usa#comment_1387387
 • @MacGregor 14:32:24
  Dziękuję. Postaram się.
 • święto masowego mordu
  .
  @Laznik 18:12:08

  na Gojach, święto Purim, jest jak widać coroczną okazją do "Festiwalu Kultury Żydowskiej", co nie przypadkowo podkreśla, że mord masowy na Gojach jest rdzeniem kultury żydowskiej. Niestety wielu chrześcijan bierze takie sformułowania w Piśmie świętym:

  "imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów ... pochodzić będą od ciebie królowie. 7 Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne"

  za paplaninę, a jest to w końcu wyznanie wiary Judejczyków, w którym wyznają, że są królami ludzkości. Złościmy się na 5 lat niemieckiej okupacji, a nie zauważamy nawet 5-ciu wieków okupacji żydowskiej, polskie parobki nie wyobrażają sobie częstokroć życia bez tej niewoli. Trudno o większą głupotę i rozkład.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031