Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Lotna kariera syna premiera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dekadę temu, Marek Ungier był szefem gabinetu prezydenta Kwaśniewskiego, a jego jego syn robił karierę w państwowej spółce PetroLOT. Teraz syn Tuska dostał robotę na lotnisku w Gdańsku, pensję syna zapłacą podatnicy. Dlaczego Tusk małpuje Ungiera ?

Marek Ungier byl dlogoletnim szefem kancelarii prezydenta Kwasniewskiego. Syn Ungiera, Krzysztof, dostal wtedy robote w spolce PetroLOT, zaleznej od panstwowego PKN Orlen, kierowanego przez kolege prezia, pana Wrobla. Syn Ungiera robil blyskotliwa kariere na panstwowym, dopoki nie rozbil sie po pijaku najpierw kolo Gizycka a nastepnie w Warszawie. Jak donosi Wikipedia:

"Minister Ungier podał się do dymisji 27 grudnia 2004 po doniesieniach prasy o niezgodnym z prawem, warunkowym umorzeniu sprawy jego syna Krzysztofa, oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym; Krzysztof Ungier był już wcześniej skazany prawomocnie na karę więzienia w zawieszeniu za podobne przestępstwo. Dymisja Marka Ungiera została przyjęta, z zaleceniem pełnienia obowiązków do końca 2004 roku."

Donald Tusk ma mniejsze problemy ze swoim synem i jak na razie nie musial jeszcze podac sie do dymisji.

Michal Tusk pedzi spokojne zycie w Trojmiescie, do tej pory byl na etacie w "Gazecie Wyborczej" ale tydzien temu przyjal nowe wezwanie, teraz jest pracownikiem Portu Lotniczego im. Lecha Walesy w Gdansku:

//wyborcza.pl/1,75248,11563086,Syn_premiera__Michal_Tusk__dostal_nowa_prace.html

Michal Tusk lubi sobie polatac: dwa lata temu Chinczycy, ktorzy mozolnie buduja autrostrady w Polsce, zaprosili go na podroz zycia do Chin. Nastepnie Michal Tusk polatal sobie nad Trojmiastem i porobil zdjecia, na sprzedaz:

//monsieurb.nowyekran.net/post/46302,wzlot-michala-tuska 

Jaki ojciec taki syn, tato Tusk tez przeciez lubi polatac sobie na panstwowym:

//monsieurb.nowyekran.net/post/48153,o-premierze-w-embraerze

Teraz syn Tusk nie tylko sobie polata, ale bedzie tez mogl witac w piatki wieczorem tate na lotnisku. Tylko kto za to zaplaci ? Ano podatnicy, takze poprzez samorzady. 

Spolka Port Lotniczy Gdansk Sp. z o.o nalezy do nastepujacych udzialowcow:

Gmina Miasta Gdanska (33 %) 

Wojewodztwo Pomorskie (31%)

Przedsiebiorstwo Panstwowe "Porty Lotnicze" (31%)

Gmina Miasta Sopotu (3 %)

Gmina Miasta Gdyni (2%)

Udzialowcy zalezni bezposrednio od administracji centralnej taty Tuska reprezentuja wiekszosc udzialow w spolce czyli 62%.

Michal Tusk powiedzial prasie ze byl zachecany do przyjecia tej oferty. Niech teraz ktos powie ze polskie panstwo nie dba o mlodych.

 

Michał Tusk - płaciła mu "Wyborcza" a teraz płacą mu podatnicy

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Zaraz po Stanisławie Michalkiewiczu są to najlepsze teksty na NE. Jak dla mnie rzecz jasna.
 • @autor
  Quźwa co to za "choroba" panuje wśród "władzy" że jak tylko dorwą się do koryta to jakimś dziwnym trafem ich dzieci , pociotki czy inne DOTYCHCZASOWE gamonie stają się takimi GENIUSZAMI że klękajcie narody ?

  Czy GENIUSZ tych dzieciaków to jest w pakamerach władzy czy nagle KTÓŚ ich docenia :))))))))))))))
 • Lekarstwo
  Finansowe zniewolenie Gojów praktykowane było pod wieloma szyldami: Oświecenie, “ Deklaracja Praw Człowieka” (1789), która praktycznie sankcjonowała 10-letni rząd terroru we Francji, Bolszewizm, Socjalizm, Komunizm, Demokracja, a obecnie “Neo-Konserwatyzm”. W każdym z w/w ustrojów, tzw. przedmiot, czyli obywatel z założenia był i jest traktowany przede wszystkim jako PODATNIK.
  Płacenie podatków odbywa się tylko wtedy, kiedy “przedmiot” jest terroryzowany przez własny rząd. Rząd to prawdziwi terroryści, którzy działają pod hasłami uszczęśliwiania ludzi pracy.
  Jedynym sposobem rozwiązania tej sytaucji jest zupełne zlikwidowanie podatków, jak to było w Konstytucyjnej Republice USA do czasu, kiedy Żydzi i ich poddani nie dorwali się do władzy.
  ZLIKWIDOWAĆ KORYTO!
 • :)
  "Teraz syn Tusk nie tylko sobie polata, ale bedzie tez mogl witac w piatki wieczorem tate na lotnisku. Tylko kto za to zaplaci ? Ano podatnicy, takze poprzez samorzady. "

  Hehe, dobre...ale chyba w czwartki wieczorem :) A zegnać w poniedziałki rano!
 • @Glors 16:16:12
  Nie rano, bo poniedziałkowe poranki to bieganie po plaży. Zaczął się sezon.
 • @Glors 16:16:12
  hi..hi...już niedługo tak sobie POlata ,niedługo...teraz to sobie pewnie POsiedzi ,oj POsiedzi...
 • @val 18:10:38
  Do Brukseli ucieknie, pod immunitet ....
 • A JEGO ROWIESNICY HARAJA ZA GRANICA NA ZMYWAKU
  Oto Polska tuskow, komorow, muchnikow, i im podobnych.
 • @Stanislas Balcerac 18:17:25
  pewnie nie zdąży ,a jak mu się uda ,to tam też są ,,nasze" lotne brygady ze zmywaków ,odpłacą mu jeszcze bardziej..
 • Tusk junior...
  Zamiast komentarza opowiem dowcip...
  Za komuny istniało takie coś jak wymiana studentów między krajami RWPG. Przyleciał do Warszawy studiować Bongo z Angoli, tata mu załatwił hotel bo syn I sekretarza APS nie będzie się przecież pospolitował ze zwykłymi studenciakami. Po miesiącu Bongo śle telegram do taty kacyka :
  - Tatoooo, ja nie chce w hotelu, chce akademik.
  - OK, Bongo ! Tata kupi ci akademik !

  .............
  ;)
  Pozdrawiam.
 • Poprawka ! Powinno być :
  "(...) między krajami RWPG i innymi państwami o ustroju socjalistycznym".
 • I co w tym wszystkim dziwnego?
  W systemach kastowych, a taki mamy w Polsce, przywileje kastowe są dziedziczone. Jest więc oczywiste, że na dobrze płatnych stanowiskach państwowych i w show biznesie znajdziemy progeniturę naszych władców. Kompetencja zawodowa nie ma tu nic do rzeczy.
 • Jako człowiek w miarę odpowiedzialny
  nie poddam się urokowi tej małpy :) I do trzeciego pokolenia wstecz, czyli tym co malowali kominy w zwisie wstecznym, i tym co byli dziarskimi dziadkami z Wermachtu.
 • Al-Quaida: Palikot przybywa do Kabulu!
  http://www.youtube.com/watch?v=gRg0OG3QaxE
 • @contessa 20:16:11
  Dzięki studentom obcokrajowcom-dewizowcom z czasów PRL, mamy teraz potencjalnie bezpośredni dostęp do watażków w krajach afrykańskich i arabskich -:)
 • Autorowi coś się pomyliły sumy
  Na postawie zapisanej w artykule rozkładu udziałowców, od Donalda Tuska zależą władze udziałowców posiadajacych 98% udziałów. Na postawienie się mu może pozwolić prezydent Gdyni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031