Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Gut Tusk, dobra Polak

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Istniejemy w Europie. Polityk PO robiący za prezydenta miasta Gdańska finansuje z pieniędzy podatników luksusowy pobyt niemieckich dziennikarzy podczas Euro 2012 a jego gdański kolega Donald Tusk odbiera kontrowersyjne ale prawdziwe złoto w Berlinie.

Kiedy pionierzy podbijali Ameryke, kupowali Indian swiecidelkami. Ale to bylo dawno.

Brytyjski historyk, Richard Overy, ktory opublikowal duza ilosc ksiazek na temat III Rzeszy i II wojny swiatowej, snuje w swojej ksiazce "1939, Countdown to War" watek sugerujacy ze II wojna swiatowa wybuchla z powodu "nieugietosci" polskiego rzadu w kwiestii Wolnego Miasta Gdanska. Hitler domagal sie zwotu miasta plus kilka innych roszczen terytorialnych a polski rzad zamiast zwrocic Niemcom ich wlasnosc zaczal mobilizacje. Oszolomy ?

Hitler spotkal sie z polskim ministrem spraw zagranicznych Jozefem Beckiem w Berchtesgarden 5 stycznia 1939 i po przyjacielsku zarzadal zwrotu niemieckiej wlasnosci, miasta Gdanska. Zamiast posluchac Hitlera, Jozef Beck wynegocjowal sojusz z Wielka Brytania i Francja.

Jak pamietamy, porozumienie w Rapallo zawarte w 1922 roku pomiedzy owczesnym ministrem spraw zagranicznych Niemiec Waltherem Rathenau i Sowietami przewidywal ponowny podzial Polski. Pozniejsze porozumienia Hitlera ze Stalinem byly tylko kontynuacja porozumienia z Rapallo. Sojusz Polski z Wielka Brytania i Francja tak rozwscieczyl Sowietow, ze oskarzyli oni posmiertnie ministra Becka o bycie (cytat) "niemieckim agantem".

Czy gdyby polski rzad oddal Gdansk Niemcom nie byloby II wojny swiatowej ?

Premier III RP Donald Tusk odebral przedwczoraj nagrode im. wielkiego wizjonera niemiecko-sowieckiej Europy, Walthera Rathenau:

http://monsieurb.nowyekran.net/post/63973,nagroda-im-podzialu-polski

Partyjny kolega Tuska, Pawel Adamowicz, poszedl dalej z europejska integracja: zafundowal za 270 tysiecy PLN z pieniedzy podatnikow luksusowy pobyt niemieckich dziennikarzy w Gdansku podczas Euro 2012. Wiadomo ze Gdansk jest bogatym miastem a niemieccy dziennikarze kasy nie maja. Pieniadze dostanie znajomy Baran ktory, tak sie szczesliwie sklada, prowadzi ladny hotel w Gdansku-Oliwie:

http://niezalezna.pl/29312-gdansk-kupil-niemieckich-dziennikarzy

Polityk PO Adamowicz stwierdzil rozbrajajaco, ze wywalenie 270 tysiecy PLN na hotel dla niemieckich dziennikarzy to (cytat) "promocja Gdanska" w niemieckiej prasie. Tak jakby Niemcy nie wiedzieli gdzie znajduje sie Gdansk !

Tusk otrzymal przedwczoraj goraca pochwale z ust kanclerz Angeli Merkel (cytat):

"Drogi Donaldzie, pozwól, że dokonam tutaj porównania. Również twoje polityczne działanie wyrasta z woli zwalczania bezprawia, utorowania drogi postępowi społecznemu oraz przeforsowania i wdrażania odpowiednich reform politycznych"

Cale szczescie ze nie ma juz tego oszoloma Jozefa Becka, mamy za to dalekowzrocznego europejczyka Donalda Tuska.  

 

Nieugięty Beck: spotkanie z Hitlerem na temat Gdańska (5 styczeń 1939)

Wiecej o Jozefie Becku: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Beck

 

KOMENTARZE

 • Nieugięty Beck?
  Chyba dla Ciołków. Beck uciekł po agresji Niemiec jeżeli dobrze kojarzę? No więc skoro uciekł to jak najbardziej ugięty, nawet gorzej.
 • CZY TEN HISTORYK TO NA PEWNO OVERY?
  Czy jest pan pewien, ze to Overy wyrazil opinie, ze "II wojna swiatowa wybuchla z powodu "nieugietosci" polskiego rzadu w kwestii Wolnego Miasta Gdanska. Hitler domagal sie zwotu miasta plus kilka innych roszczen terytorialnych a polski rzad zamiast zwrocic Niemcom ich wlasnosc zaczal mobilizacje. Oszolomy ?"?

  Pytam, bo sadzac po tych publikacjach Overy'ego, ktore znam, jego nastawienie do Polski wydaje sie OK. Ale moze sie myle.
 • @Antymedyczny 11:34:46
  Nieugięty w sprawie Gdańska. Życiorys Becka załączyłem na linku.
 • @Marky 11:36:17
  Tak wynika ze slow używanych przez autora i tak rozumieją książkę niemieccy czytelnicy, ci z którymi rozmawiałem.

  Beckowi tez dostało się po głowie od ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji za to, ze nie chciał zawrzeć sojuszu z Sowietami, w ramach którego Sowieci mieli rozmieścić wojska w Polsce.

  Overy oczywiście dobrze tłumaczy dlaczego Beck nie chciał takiego sojuszu. A my wiemy to intuicyjnie.
 • Zapamiętaj te słowa !
  Angela do Donalda :
  "(...) twoje polityczne działanie wyrasta z woli (...) wdrażania odpowiednich reform politycznych"

  Zapamiętać należy te słowa bo jest to mimowolne przyznanie się Merkel do tego, że składa Tuskowi zamówienia polityczne, które on poprzez "odpowiednie reformy polityczne" realizuje. Poza tym są automatycznie odpowiedzią na to dlaczego Tusk polską rację stanu podporządkowuje niemieckiej i rosyjskiej i dlaczego wyniszcza polskie finanse, gospodarkę, a poprzez np. nową ustawę refundacyjną i emerytalną wyniszcza naród polski !

  Pozdrawiam.
 • Oczywiście nie wiedza gdzie jest Gdansk...
  ..z tym, ze co drugie niemieckie miasteczko posiada ulice pt. Danzigerstr. o innych już nie wspomnę.
 • @Glors 23:41:44
  A honorowym mieszkańcem miasta Danzig jest Gunther Grass, były Waffen-SS i antysemita.
 • @contessa 19:28:16 O honorze
  Fragment przemówienia Józefa Becka w Sejmie (5 maja 1939 roku):

  "Słyszę żądanie aneksji Gdańska do Rzeszy, z chwilą, kiedy na naszą propozycję, złożoną dn. 26 marca wspólnego gwarantowania istnienia i praw Wolnego Miasta nie otrzymuję odpowiedzi, a natomiast dowiaduje się następnie, że została ona uznana za odrzucenie rokowań – to muszę sobie postawić pytanie, o co właściwie chodzi? Czy o swobodę ludności niemieckiej Gdańska, która nie jest zagrożona, czy o sprawy prestiżowe, czy też o odepchnięcie Polski od Bałtyku, od którego Polska odepchnąć się nie da! (...) Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor"
 • Nauka dla nas
  Niemcy nigdy nie zrezygnowali ze swoich planów. Zmienili tylko środki by to osiągnąć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031