Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Tatiana posła Neumanna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna odsłona rządu fachowców. Polityk PO, Sławomir Neumann, ma zostać w sierpniu wiceministrem zdrowia. To strzał w dziesiątkę: w rodzinnym mieście posła Neumanna, Starogardzie Gdańskim, ma siedzibę Polpharma, spółka wizjonera Jerzego Staraka.

Sławomir Neumann jest bankierem z wykształcenia i samorządowcem z zawodu, związanym z samorządem Starogardu Gdańskiego od 1994 roku.

Neumann był najpierw radnym i członkiem zarządu miasta, następnie radnym powiatu a na koniec starostą starogardzkim. Neumann jest posłem PO od 2007 roku, w Sejmie zasiada w komisji finansów i często zabiera głos w sprawach gospodarczych.

A gospodarka w Starogardzie Gdańskim jest tematem bardzo ważnym. Swoją siedzibę i fabrykę ma tam spółka farmaceutyczna Jerzego Staraka Polpharma (niegdyś Polfa Starogard Gdański).

Spolka została sprywatyzowana ponad dekadę temu. Kiedy sprawa prywatyzacji Polfy Starogard Gdanski została wzięta pod lupę w czasach rządu PiS, Starak podpisał umowę fuzji Polpharmy z węgierskim Gedeonem Richterem i planował usunac się profilaktycznie w cień. Ale po wyborach wygranych przez PO jesienią 2007 roku, podpisana umowa fuzji została zerwana i Polpharma spokojnie zapłaciła 30 milionów $ kary umownej za jej zerwanie:

http://monsieurb.nowyekran.net/post/14975,jerzy-starak-wizjoner-007

Do tego, w niedalekim Pelplinie dr. Jan Kulczyk już od dekady planuje elektrownię: 

http://elektrowniapolnoc.pl/o-elektrowni-polnoc/nasza-elektrownia/inwestor-i-partnerzy-projektu/ 

Można więpowiedzieć, żSławomir Neumann ma szczęście gościć na swoim terenie wizjonerów pierwszej klasy. Poseł Neumann dba także o własną małżonkę.

W 2006 roku wybuchła polemika o ogródku piwnym w restauracji Tatiany Neumann.

Sprawa zajęli się dziennikarze, ktorych zainteresowała przy okazji także kwestia tego kto właściwie jest właścicielem restauracji "Harnaś" Tatiany Neumann:

http://tczew.naszemiasto.pl/archiwum/1233646,starogard-gd-kontrowersyjny-ogrodek-piwny-na-rynku,id,t.html 

Tatiana pnie się w gore równolegle do swojego męża. W końcu 2010 roku Tatiana Neumann została nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim, po tym jak zwolniono jej poprzedniczkę za (cytat) "brak aktywności w poszukiwaniu środków zewnętrznych":

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/352715,zona-posla-po-dyrektorem-w-starogardzie-gdanskim,id,t.html

Tatiana uzyskała najlepszy wynik w przeprowadzonym przez starostwo konkursie. 

 

Tatiana Neumann czyli żona która spełnia merytoryczne wymagania 

 

KOMENTARZE

 • "POlska dla rodziny z nowym dyrektorem POwiatowego Centrum POmocy Rodzinie."
  Taka POwiatowo-Grodzka dyrektor z ladnymi blond wlosami.

  PS. nie ulega wontpliwosci, rze jak z Pi Ou to fachowosc graduowana.
 • @Mr rM 18:08:00 Jak to formuluje "Gazeta Wyborcza":
  "...O ile odejście Szulca nie jest niespodzianką, to zaskoczeniem jest wiadomość, że jego następcą ma być Sławomir Neumann. Poseł znany z komisji hazardowej i ustawy antyspreadowej. Z wykształcenia jest ekonomistą. Nim został posłem, pracował jako kierownik oddziału Banku Komunalnego. Nie ma żadnego doświadczenia w ochronie zdrowia...."

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12160386,Szulc_odchodzi_z_resortu_zdrowia__Wchodzi_Neumann.html#ixzz216ITbJyj
 • @Stanislas Balcerac
  Pana notka jak zwykle trafna i zawierajaca informacje niedostepne dla pospolitych smiertelnikow.

  Tak prawde powiedziawszy aby nie byc traktowany jakobezmyslny krytyk platformy, z mila checia sporzadzil bym liste wszystkich ministrow oraz osob z nadania tej partii wraz z ukazaniem jakie posiadaja kompetencje do zajmowania danego stanowiska. Rzuca sie w oczyfakt, iz specjalistow danych dziedzin w tym rzadzie nie ma a nawet osoby zajmujace wazne ministerstwa nigdy nie mialy z ta branza nic wspolnego. No maja "profesora" bez tytulu profesorskiego.

  Niestety jak narazie brak czasu oraz cierpliwosci w wyszukiwaniu domniemanych stopni naukowych tych "specow".
 • @Stanislas Balcerac 22:01:58
  Z wielkim sukcesem wykorzystaja doswiadczenie POsla znanego z komisji hazardowej i ustawy antyspreadowej w ochronie zdrowia np. POwszechne zastosowanie w placowkach zdrowia automatow hazardowych w rownym traktowaniu pacjenta-pacjent ma rozrywke i sam decyduje za POmoca fachowego systemu automatow do gier hazardowych czy jest leczony, dostaje leki itd. Kontrakty dla właścicieli firm hazardowych i z wielkim sukcesem rozwiazanie "wojenki Tuska z hazardem prowadzonej przy pomocy tej ustawy tylko po to aby przykryć aferę hazardową z udziałem prominentnych przedstawicieli Platformy, może nas kosztować setki milionów a być może nawet miliardy złotych odszkodowań."

  http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/68922,budzet-zaplaci-za-wojenke-tuska-z-hazardem
 • @Mr rM 10:08:40
  Afera goni aferę, przekręt goni przekręt. Do tego rozdmuchane ambicje
  naszych polityków aby przywieżdż z Londynu, kilkanaście medali które przykryją te przewały, może być za mało.
  Osobiście nie wróżę aby było więcej medali na LO jak trzy.
 • @kanton 06:51:19
  Potencjalna medalistka Maja Włoszczowska już nie pojedzie na rowerze.
  Szczerze jej współczuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930