Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Nasi nowi Niemcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kierownik niemieckiej instytucji rozdającej stypendia integracyjne tzw. nowym Niemcom, o nazwie "Deutschlandstiftung Integration", chwali się że to on wręczał nagrodę Tuskowi w końcu maja w Berlinie. Integrują Tuska ?

Stanisław Michałkiewicz pisał nie tak dawno na NE o procederze służb PRL z końca lat 80-tych, polegającym na umieszczaniu na Zachodzie rodzin z tzw. “martyrologiczną legendą” (cytat) “w drugiej połowie lat 80-tych za granicę zostało wyekspediowanych mnóstwo agentów, opatrzonych martyrologicznymi „legendami””.

 

Myśleliśmy o tym czytając niedawny artykuł w niemieckim “Welt am Sonntag” pióra niejakiego Mikołaja Ciechanowicza. Autor rozczula się nad sobą że przyjechał w końcu lat 80-tych do Berlina z rodzicami jako biedny uchodźca polityczny (cytat):

 

“..Vor 25 Jahren stand ich, Kind politischer Fluchtlinge aus Polen, mit meinem Eltern und Geschwister mit einem Kofer in der Hand am Eingang eines Westberliner Asylantenhaus..”.

 

Od tego czasu Mikołaj Ciechanowicz zadomowił się w Berlinie do tego stopnia, że tytułuje swój artykuł entuzjastycznie i wymownie “U nas wszystko jest możliwe”: 

 

//www.welt.de/print/wams/debatte/article109247762/Bei-uns-ist-alles-moeglich.html

 

Mikołaj Ciechanowicz zajmuje się finansowaniem integracjnowych Niemców poprzez tzw.stypendia integracyjne. Mikołaj Ciechanowicz jest także dumny z tego że to on wręczył w końcu maja w Berlinie zloty medal Donaldowi Tuskowi, finansowany przez niemieckich bankierów, kasjerów partii FDP (cytat):

 

Als ich vor wenigen Wochen auf einem Berliner Podium vor laufenden Kameras gemeinsam mit der deutschen Bundeskanzlerin einen Preis für deutsch-polnische Beziehungen an den polnischen Premierminister übergab..

 

Pisaliśmy wcześniej o tej dziwnej nagrodzie dla Tuska:

 

//monsieurb.nowyekran.net/post/64189,gut-tusk-dobra-polak

 

Czekamy teraz, kiedy Niemcy pójdą za ciosem i zaoferują rodzinie Tuska niemiecki paszport i stypendia integracyjne, pomimo tego że Tusk ma matkę Polkę:

 

//monsieurb.nowyekran.net/post/74161,polska-matka-tuska

  

U nich wszystko jest możliwe (Bei uns ist alles möglich). U Tuska też. 

 

Aby żyło się lepiej

 

KOMENTARZE

 • Tusk wygwizdany w Berlinie
  http://www.youtube.com/watch?v=MpNmhgodGp4
 • Zaprzańcy
  trzeba wracać do doświadczeń z historii.
 • @Stanislas Balcerac 12:54:27
  On i cała rodzinka ma już tak niemiecki jak i izraelski paszport(chwalił się w Izraelu tymi korzeniami, pisał o tym Haretz, lecz u nas była cisza). A matka Polką nie była, tylko żydoniemką, to tak gwoli uzupełnienia.
 • @Kula Lis 62 14:24:13
  Z całym szacunkiem, nazwisko Ciechanowicz nie kłamie.
 • @k.janno 15:11:42
  To było o Tusku nie Ciechanowiczu.
 • @Kula Lis 62 15:16:19
  On Ciechanowicz także z tych rychtyg "niemców" z garbatym nosem. Oni albo od miast: Ciechanów, Warszawski, od województwa krainy Mazowiecki...Etc.. My Polacy to znamy aż za dobrze.
 • @Kula Lis 62 15:18:49
  esbecja Polaków na zachód nie wysyłała, tylko swoich z dorobionym życiorysem, dużo ich w Kanadzie, USA, Australii, no i po jewropie rozsyłali swój pomiot.
 • @
  Posiadanie polskiego paszportu i obywatelstwa nie wyklucza etnicznej przynależności do innego narodu i posiadania innego paszportu oraz obywatelstwa.
 • @Kula Lis 62 15:35:23
  http://aktynologia.nowyekran.pl/post/69315,czy-nasz-dziennik-klamie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031