Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Tam Laos, tu chaos

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według zasady "jak uciekać to jak najdalej" Tusk wybrał się wraz z Madame na nasiadówkę do dalekiej Socjalistycznej Republiki Laosu. Było wesoło, jak to widać na zdjęciach. Kiedy Tusk wróci do Polski, polemika o trotylu już ucichnie i będzie spoko.

W dalekim Laosie odbyła się nasiadówka Europa-Azja: //www.asem9.la/

 

Europę reprezentował min. zdecydowany europejczyk Donald Tusk wraz z Madame. Podczas kiedy Tusk siedział przy stole, Madame zwiedzała buddyjskie świątynie i targi rzemiosła ludowego. Tusk wygłosił podobno referat o kryzysie w Europie i spotkał się na tzw.speed datingu z rożnymi osobistościami.

 

Niestety Tusk nie poleciał Boeingiem LOT-u z kapitanem Wroną, a szkoda bo mieliśmy możliwość zaistnienia w Azji. Brawurowe lądowanie bez podwozia na lotnisku w Vientiane przysporzyłoby LOT-owi dużo darmowej reklamy.

 

Laos jest rządzony przez komunistów od 1975 roku, po wcześniejszym okresie okupacji przez postępowych komunistów z Wietnamu. W zeszłym roku służby Laosu zamordowały cztery Chrześcijanki z prześladowanej mniejszości Hmong. Dwie z nich wcześniej zgwałcono. Tym którzy przeżyli, pozabierano egzemplarze Biblii. Hmongowie uciekają tysiącami do sąsiedniej Tajlandii.

 

Większość krajów w tym kącie Azji jest rządzona przez wojskowe kliki i cywilnych kleptomanów. Przewroty, zamachy stanu i porachunki są na porządku dziennym. Miejscowi politycy i generałowie są na pewno ciekawi jak to się robi w Europie.

Nasiadówki są więc dobrą okazją do owocnej wymiany zdań i doświadczeń.   

 

Trotyl, srotyl: Tusk i Medwiedew szutki sobie opowiadali wczoraj w Laosie

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031