Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Atrapa Ochrony Państwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Struktury mające dbać o bezpieczeństwo państwa są osłabiane i rozmontowywane. Wystarczy popatrzeć na ABW, CBA i BOR. Nie wspominając już o wojsku. Niedługo nie będziemy już śmiać się z armii Mali, zdanej na pomoc byłego kolonizatora.

Silne państwo to potencjalne zagrożenie dla grup towarzyskich, które nie chcą aby ktoś wpychał nos w ich geszefty. Ś.p. generał Papała wysunął się za bardzo z szeregu i dla przykładu został zastrzelony. Ś.p. Lech Kaczyński uwierał za bardzo i został strącony. Ale większość stoi równo w szeregu.

 

To co się dzieje w tzw. “służbach” widzi każdy. Słowo “służby” wywodzi się ze słowa “służyć”, pytanie komu i czemu ?

 

Biuro Ochrony Rządu (BOR) nie potrafiło ochronić najważniejszej osoby w Państwie. W każdym normalnym kraju tak kiepska służba zostałaby zdezynfekowana i zderatyzowana od piwnicy aż po strych. W Polsce nic się nie stało, szef BOR nawet order dostał, co można uważać za czystą prowokację wobec społeczeństwa. Sprawy idą dalej. Kancelaria Prezydenta na Wiejskiej jest strzeżona od kilku tygodni już przez prywatnych ochroniarzy, którzy zastąpili BOR:

 

gpcodziennie.pl/16765-budynki-rzadowe-bez-ochrony.html#.UQZr9B288w4 

 

Ochroniarze mają podobno certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez WSI. Czy Komorowski montuje sobie prywatną Gwardię Pretoriańską, kopiując w ten sposób Saddama Husseina ?

 

O ABW pisaliśmy często, przez ostatnie lata ta struktura była kierowana przez pracownika oligarchicznej post-PRL-owskiej grupy wpływu i została wykastrowana, tak aby nie zagrażała towarzystwu:

 

monsieurb.nowyekran.net/post/84695,ucichl-bonda-ryk

 

CBA jest także rozmontowywane od środka. Prawdopodobnie CBA zostanie najpierw do szczętu ośmieszone i wykończone przez jakaś zmontowaną aferę, a następnie zostanie wchłonione przez innego słabeusza:

 

bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,13306230,Centralne_biuro_niewypalow__Podlaskie_sledztwa_CBA.html#LokKrajTxt 

 

O Agencji Wywiadu też już pisaliśmy. Nie potrafi nawet upilnować swoich własnych pieniędzy w sejfie:

 

monsieurb.nowyekran.net/post/85932,burak-zamiast-bonda

 

Ten cały cyrk nadzoruje minister Cichocki, politolog z zawodu, czyli sceniczna atrapa. I o to właśnie chodzi tym, którzy mają prawdziwą (choć bezprawną) władzę nad naszym biednym państwem.

 

W izraelskim filmie dokumentalnym o byłych szefach izraelskich służb “The Gatekeepers” (wideo poniżej,w komentarzach), biura pokazywane w filmie, filmy wideo, sale archiw i sale kontrolne zostały zbudowane specjalnie dla celów filmu jako makiety i atrapy. Ale byli szefowie służb, pokazywani w filmie, są autentyczni.

 

Polska idzie o wiele dalej w artystycznej kreatywności pseudo-dokumentalnej.

 

 

 

Słabe Państwo = Silne Towarzystwo

 

 

KOMENTARZE

 • Film "The Gatekeepers", 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=Kpk71yrQUQM
 • Agencja ochrony
  A swoją drogą to ciekawe jaka to prywatna agencja ochrania miłościwie nam panującego ? A jeszcze ciekawsze to kto jej właścicielem tej agencji?
 • @waldi 18:33:06
  Agencja zarejestrowana 23 kwietnia 2012 roku, prawdopodobnie pod biznes z rządem:

  Basma Security
  ul. Prymasa Tysiąclecia 60/62
  01-424 Warszawa

  zarząd: Marek Wojciech Wyszkowski i Adam Ludwik Mianecki

  strona internetowa www.basmasecurity.pl wciąż w budowie ...

  Wcześniej Panowie prezesowali spółce o takiej samej nazwie i adresie ale spółce jawnej.
 • @night rat 10:14:46
  Zgodnie z założoną strategią zeszliśmy do poziomu krajów Trzeciego Świata, gdzie watażków chronią najemnicy oraz tubylcy przeszkoleni przez byłego kolonizatora (w naszym przypadku WSI).
 • Szanowny Autorze
  Powrót WSI ( dopisek mój - to nie powrót, a tylko wyjście z cienia, z którego dyrygowali całą swoją agenturą i właściwie rządzili Polską, wielka szkoda, że zabrakło czasu Panu ministrowi A. Macierewiczowi na ustrzelenie srebrną kulą tego smoka i przebicie go osinowym kołkiem, ta banda WSI/GRU to loża służb, czyli francuski wielki wschód, to wyjątkowo krwiożercza i okultystyczna loża, ma macki na całym świecie. Oni nigdy i nigdzie nie odeszli. Zawsze siedzieli z tylu. Zmieniają się "kierowcy" i odległość rąk od kierownicy.) - Służby specjalne państwa grają ośrodkami władzy. Kreują różne koncepcje przebudowy systemu bezpieczeństwa, podsycając w ten sposób konflikt między Pałacem Prezydenckim a Kancelarią Premiera – ocenia opozycja.
  Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej przedstawił podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych prezydencką koncepcję funkcjonowania systemu bezpieczeństwa państwa. Zakłada ona – podobnie jak rządowa – całkowity demontaż obecnego systemu i oddanie służb szefom resortów, np.: wywiad i kontrwywiad wojskowy przypadłby ministrowi obrony, a Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – ministrowi spraw wewnętrznych.

  W pierwszym wypadku mielibyśmy powrót do WSI, w drugim doszłoby wręcz do odbudowy potęgi MSW z czasów PRL-u. ABW jest bowiem najpotężniejszą z agencji. Jej budżet sięga ok. pół miliarda złotych, a zatrudnia ona ok. 6 tys. funkcjonariuszy. Za czasów Krzysztofa Bondaryka uzyskała wiele nowych kompetencji, np. z dziedziny ochrony informacji niejawnych, telekomunikacji czy zwalczania terroryzmu.

  Gra między środowiskiem skupionym wokół Bronisława Komorowskiego a środowiskiem, którego liderem jest Donald Tusk, toczy się o kontrolę nad tak przebudowanymi służbami.

  Koncepcja zaprezentowana przez ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego nie przewiduje żadnej instytucji, która kontrolowałaby służby. Zawiera jedynie – nie do końca doprecyzowany – pomysł powołania przy rządzie specjalnej rady złożonej z byłych prezesów Sądu Najwyższego. Ich zadanie miałoby polegać na sprawdzaniu działania służb pod względem zgodności z obowiązującym prawem. Propozycja przedstawiona przez Kozieja zakłada powołanie Komitetu Bezpieczeństwa.

  Były szef ABW Bogdan Święczkowski nie ma wątpliwości, że chodzi o zapewnienie prezydentowi wpływu na służby. W jaki sposób? Na przykład dając mu możliwość powoływania członków Komitetu Bezpieczeństwa lub desygnowania do niego przynajmniej kilku swoich ludzi. Obecnie prezydent nie ma wpływu na obsadzanie stanowisk kierowniczych w służbach. Ogranicza się jedynie do wyrażenia niewiążących opinii w tej sprawie.

  Marek Opioła, wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych, obawia się, że pomysły zgłaszane zarówno przez mały pałac, czyli Kancelarię Premiera, jak i duży, czyli Kancelarię Prezydenta, zmierzają do pozbawienia, a w najlepszym wypadku ograniczenia kontroli parlamentu nad służbami.
  Ps.(komentarz mój)> Ostatnie zdanie nie ma sensu i świadczy uprzejmie mówiąc o zupełnym braku rozeznania oraz braku elementarnej spostrzegawczości. Od czasu stanu wojennego, gdy partia straciła panowanie nad służbami, do dzisiaj, nad służbami tajnymi nikt w Polsce nie ma żadnej kontroli. Służby w Polsce panują i to one wszystko kontrolują. Wszystko kontrolują. Jak ktoś tego nie rozumie i nie wie, to nic nie rozumie co się w Polsce dzieje. Parlament w Polsce kontroluje jedną jedyną rzecz, swoje finansowe interesy. Jest to po prostu zbieranina ludzi wyłonionych z "wyścigu gołodupców do koryta", odbywającego się raz na 4 lata. Aby nie dać tego poznać pospólstwu oraz uczynić zadość swojej próżności jak też wykazać swoją nieodzowność, ludzie ci uchwalają co roku setki tysięcy różnych zbędnych przepisów, których objętość stale rośnie i których nikt nie jest w stanie przeczytać, nie mówiąc o zrozumieniu. Nikt nad tym bałaganem już nie panuje i tak naprawdę nikogo to nie obchodzi. Ale te kretyńskie przepisy wszystkich nas obowiązują, bo zasada "nieznajomość prawa szkodzi" nie tylko jest zachowana, ale tzw. "sądy" stosują ją już nawet do prawa administracyjnego i wewnętrznych przepisów urzędniczych, czym naruszają rażąco ustawę kpa. To jest po prostu państwo bezprawia. A tym wszystkim kręcą właśnie tajne służby. Ponieważ służby są tajne, to pospólstwo nie wie zupełnie, kto aktualnie jest Jego Wysokością Królem Polski. Wszystko dzieli się na dwa. W samym wojsku też chcą utworzyć dwa dowództwa: Operacyjne i Generalne. Jedno dla służb Merkel, drugie dla służb Putina. Które dla kogo, zobaczymy, to będzie ustalane w praniu jak sądzę. Polska się dzieli. Na razie na górze ale to zejdzie na dół a do podziału terytorialnego. Jedne województwa dla Rosji, drugie dla Niemiec. PO prostu - POszli PO rozum do głowy! PO co czołgi, armie, rakiety, krew, płacz - jednym słowem - wojna? Wystarczy POmysleć, uruchomić parę TVN-ów, wyhodować dostateczne pogłowie lemingów, a one już same załatwią robotę! To bardzo POżyteczne zwierzaki! A jak się sytuacja na moment wyrwie sPOd kontroli - to zawsze ktoś gdzieś może POlecieć - i wszystko szybciutko wraca do normy...Do czego to doszło.
  Cały tekst w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
  Autor: Wojciech Kamiński
  Żródło: Gazeta Polska Codziennie
 • @Stanislas Balcerac 11:14:02 Pzdr!
  To nie powrót WSI, ale ujawnienie stanu faktycznego w jakim znajduje się państwo. WSI NIGDY nie odeszło, wprost przeciwnie to rosyjskie agentury zwane WSI dzierżą władzę od pokoleń.To one decydują o tym kto zajmuje fotel premiera czy prezydenta. Dwuletni okres rządów PiS i prezydentura śp. Lecha Kaczyńskiego pokazały bezsilność instytucji państwa, które w Polsce praktycznie nie istnieje. WSI zmuszone do radykalnych działań pokazało metody walki posuwając się do politycznych mordów i do zamachu pod Smoleńskiem. To WSI stworzyło dysPOzycyjne media, które skutecznie kretynizują część społeczeństwa. To ONI mają marionetkowego prezydenta, i posłusznego sobie premiera, którego tolerują, bo tak naprawdę poza grą w piłkę i wczasowaniem nic nie robi. Kneblując media zapewnili sobie bezkarność...cała nadzieja w drugim obiegu...Przewrót to już kwestia dni ....tylko co, niepozbierani cywile zrobią z władzą ?... Przeględzą, przegadają i przesrają? W istotnych kwestiach zabraknie zwykłej odwagi. Gabinet cieni pana prof. Glińskiego? On sam (z całym szacunkiem) jak cień ...Cóż, złoto jest 100, 1000 razy lepsze od gówna, ale to gówno zalewa świat. Prawda? Nie wierzę w skuteczność złota w starciu z gównem. Polsce potrzebny szambiarz, by nasz Kraj oczyścić.
  Taki, który nie dość, że w g...., ale i we krwi, po łokcie unurzać się nie boi ....Natomiast Profesor, jak i montowane otoczenie utoną w skrupułach i dylematach moralnych. Dawać, czy nie dawać licencji na zabijanie?....samo przejęcie władzy w tak zrujnowanym kraju i z tak odmóżdżonym społeczeństwem nic nie zmieni. Tu trzeba kogoś o temperamencie Marszałka Ziuka, z wiernym Mu Zakonem Pułkowników w tym z Kostkiem Biernackim, który przypierdzieli ręką w stół, wprowadzi mocną dyktaturę i wyprowadzi za wschodnia granice wszystkich polskojęzycznych moskali, z Szechterem na czele....i do zobaczenia na rychłym przewrocie...oby znów Majowym ! :)) Kraj bandycki i upadły to kraj którym rządzą służby bezpieczeństwa. Wymsknęło się to to spod kontroli, czy od 1945 poza kontrolą, to nieważne. Polska nie jest demokratycznym i praworządnym państwem. Bez niezawisłych sądów i kontroli rządu nad służbami będziemy dysponowali tylko bananową republiką, a o dobrobycie zapomnijcie..., po co się łudzić. I jeszcze jedno - nie ma co liczyć, że ktoś za nas posprząta, musimy zrobić to sami własnymi rękami! Pamiętajmy, że Wolność i Niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i nie kosztuje 2 grosze i kroplę krwi, najchętniej nie własnej jakby niektórzy tego chcieli. To słowa Marszałka Ziuka, jakże i dziś aktualne i prorocze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031