Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Panama czerwonych kont

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

My szukamy kasy FOZZ, Niemcy szukają kasy komunistów z SED. W obu przypadkach szlaki transferów finansowych przebiegają najpierw przez Panamę a następnie przez Luksemburg. Przytaczamy przykład post NRD-owskiej spółki działającej w sektorze medialnym.

We wczesnych odcinkach serialu Goodbye ITI (zachęcamy do ich ponownej lektury) opisaliśmy procedury prania pieniędzy przez ludzi zarządzających spółkami ITI.

 

W latach 80-tych zeszłego wieku trop biegł do Panamy. W momencie oficjalnego upadku komunizmu, czyli w latach 89-90, pieniądze zaczynały płynąć z Karaibów do spółek zarejestrowanych w Luksemburgu. Następowała biznesowa dystrybucja wcześniej ukradzionych funduszy, powierzanych młodym zdolnym funkcjonariuszom wojskowej rozwiedki, którzy wcześniej byli wysyłani na zachodni front operacyjny jako agenci pod przykryciem (nielegałowie).

 

Nasi niemieccy sąsiedzi zaczynają powoli odsłaniać kulisy przepływów finansowych komunistycznej partii NRD (SED). Metody używane przez komunistów z NRD byłidentyczne z tymi używanymi przez służby PRL.

 

Podajemy przykład: luksemburski prawnik założył w latach 80-tych rożne spółki na Panamie, na przykład spółkę Uranus Business SA, założoną w 1987 roku. Ten sam prawnik otworzył następnie, na przełomie lat 89-90, różne spółki w Luksemburgu, na przykład spółkę o nazwie EMG Elektronische Mediengesellschaft Holding AG. Owa spółka, zasilona panamską kasą, zaczęła nastepnie funkcjonować w post-komunistycznym biznesie “prywatnym”.

 

Spółka EMG Elektronische Mediengesellschaft Holding AG przetrwała tylko 4 lata, ale inne spółki działające w sektorze mediów założone przez luksemburskich prawników i mające w swojej nazwie słowo “holding” działają do dzisiaj w Polsce.

 

Wygląda na to, że scenariusz operacyjny prania pieniędzy był pisany w Moskwie i powielany przez satelity Układu Warszawskiego. Na jedno kopyto.

 

Funkcjonariusz wojskowej rozwiedki i były dyrektor FOZZ, Grzegorz Żemek, który właśnie wyszedł z więzienia, ma na pewno ciekawe historie do opowiedzenia.

 

 

Usual suspects

KOMENTARZE

 • @Stanislas Balcerac
  Po co centrala miała wymyślać różne scenariusze? nie ma co mnożyć bytów. Nasz się sprawdził.

  A Żemek nic nie opowie, o nie. Seryjny samobójca wciąż na wolności.

  Ps. Dowiedziałem się, że ostatnio bardzo popularny jest fluorek sodu. Skuteczny i śladów nie zostawia.
 • @ autor
  Jakież to piękne te zdjęcie. Sami wladcy obozu socjalistycznego.
  Ech, łza się w oku kręci...:):):).
 • @kanton 17:10:24
  Wyglądają jak kukły z gabinetu figur woskowych -:)
 • @Stanislas Balcerac 17:30:34
  Jasne , bo to były kukły. Lecz w chwili obecnej namnożyło się mnóstwo
  kukiełek , to jakby potomni kukieł. To takie drugie nasienie po władcach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031