Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Poznań finansuje milionera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kac po Euro 2012 nie ustaje. Opisywaliśmy już szopki na stadionach w Gdańsku i Warszawie. Do kolekcji obciachu dołączył stadion w Poznaniu, przebudowany za 750 mln PLN. Miasto obniżyło czynsz za wynajęcie stadionu milionerowi, by żyło mu się lepiej.

Naprawdę ciężko jest pojąć co się wyrabia w Polsce. W jakiej to domniemanej demokracji można tak bezkarnie szastać pieniędzmi podatników na prawo i lewo ? Opisywaliśmy już wcześniej przypadki pustych mega-stadionów w Gdańsku i Warszawie. Teraz dziennikarze donoszą o zdumiewających manewrach prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego, magistra finansów i gospodarki.

 

Przecieramy oczy. Najpierw 750 milionów PLN zostało wywalonych na remont stadionu na Euro 2012. Stadion był używany trzy razy (3). Następnie miasto wynajęło stadion komercyjnemu dzierżawcy czyli multi-milionerowi Jackowi Rutkowskiemu, właścicielowi klubu Lech Poznań. Na zdjęciu powyżej widzimy Rutkowskiego (po lewej) z Grobelnym (po prawej).

 

Mieszkający we Frankfurcie nad Menem Rutkowski figuruje na liście 100 "Wprost” z majątkiem oszacowanym na 200 milionów PLN. Czynsz za użytkowanie stadionu wynosił 3,1 miliona PLN rocznie. Ale ostatnio miasto Poznań obniżyło Rutkowskiemu czynsz o 80%, do marnych 600 tys PLN, ponieważ podobno (cytat) “stadion nie jest dochodowy”: Rutkowski już od pewnego czasu spokojnie zalegał z opłatami za czynsz:

 

wyborcza.pl/1,75478,13903195,Stadion_w_Poznaniu_zbudowany_na_Euro_mniej_oplacalny_.html

 

No tak, tylko że Rutkowski ma kasę i nie potrzebuje takiego hojnego prezentu od podatników. “Wprost” w 2011 roku tak pisał o Rutkowskim: W 2009 roku kupił klub piłkarski Lech Poznań i przekształcił go w prosperujący biznes warty 50 mln PLN“.

 

Co na to podatnicy i mieszkańcy Poznania ? Skoro głosowali na Grobelnego to mają to na co zasłużyli. Grobelny był już dwa razy oskarżony o niegospodarność i został dwa razy uniewinniony przez tzw. niezawisły wymiar sprawiedliwości. Poznaniacy wybrali go jednak ponownie na prezydenta miasta w 2010 roku.

 

Ale na koniec mamy dobrą wiadomość dla rodzin mieszkających w mieszkaniach komunalnych w Poznaniu. Obywatele, jeżeli sądzicie, że płacicie zbyt wysoki czynsz, idźcie do prezydenta Grobelnego i żądajcie zmniejszenia czynszu o 80%. Zasady zobowiązują.

 

 

Mieszkańcy Poznania są wkurzeni głupim szastaniem ich kasą i mają rację

"Grobelny oddawaj 750 mln!" na odnowionych wiaduktach

KOMENTARZE

  • ,,
    1) W tekście jest błąd- nie Lechia, tylko Lech.
    2) Zapomniał Pan napisać o najnowszej, przykrej i zapewne kosztownej dla Poznaniaków sprawie pękającej belki nad trybunami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031