Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kuchenna rewolucja Leszka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Ukrainie narobili bigosu, więc nasz "reformator" Leszek Balcerowicz ruszył z pomocą wyjaśniając w ukraińskiej telewizji jak się reformuje po bigosie. Przepytywał go celebryta z kolczykami w uszach, który wcześniej prowadził programy kulinarne.

Alex Kowzun, po rosyjsku Алексей Ковжун (zdjęcie powyżej) jest ukraińskim dziennikarzem muzycznym, prezenterem i byłym prowadzącym programy kulinarne w internecie, sponsorowane przez ukraińską sieć supermarketów  "Сільпо". Czyli w skrócie jest celebrytą. 

Pierwszy program ukraińskiej telewizji stwierdził więc, że celebryta Kowzun będzie najlepszym partnerem do dyskusji z naszym celebrytą Leszkiem Balcerowiczem. Kilka dni temu Kowzun zapytał więc Balcerowicza o to jak wprowadzać reformy ekonomiczne na Ukrainie (wideo na końcu wpisu). Balcerowicz powiedział, że trzeba robić szybko i że się uda. Cała Ukraina z pewnością odetchnęła z ulgą.

 

Leszek Balcerowicz został przywieziony do Kijowa już w styczniu, przez naszego dzielnego posła Pawła Kowala. Balerowicz miał być doradcą czekoladowego rzadu Ukrainy, niestety po wizycie w Kijowie Balcerowicz oznajmił piękną polszczyzną z rodem z PRL-u, że (cytat) "nie podjął współpracy":


monsieurb.neon24.pl/post/118555,balcerowicz-chce-sie-bic

monsieurb.neon24.pl/post/118703,szpieg-cia-u-balcerowicza

http://monsieurb.neon24.pl/post/118982,007-od-siedmiu-bolesci

 

Skoro Balcerowicz nie chce wprowadzać "tymi to ręcami" planu Balcerowicza na Ukrainie to został przesunięty na odcinek lifestylowy, na granicy pomiędzy programami kulinarnymi i "Rozmowami w toku".

 

Słuchanie opowieści starego kombatanta Leszka w wesołej mieszance polskiego i rosyjskiego jest z pewnością dobrą rozrywką dla ukraińskich widzów w tych smutnych czasach kryzysu. Leszek z aktorskim talentem wpychał polskie slowa i westchnienia pomiędzy kilka rosyjskich słów które zna. Tylko biedny prezenter Kowzun trochę się wynudził. Zamiast słuchać Leszka wolałby z pewnoscią gotować razem z nim bigos

 

Polecamy wideo na końcu wpisu, do oglądania w rodzinie. Smiech to zdrowie.

 

Kto wie, na fali sukcesu może Balcerowicz dostanie teraz kontrakt od ukraińskiej telewizji na robienie za Wujka Dobrą Radę w porze dobranocki?

 

 

Kiedy byłem czlonkiem PZPR moje ego było takie ...

 

Po "25 latach wolności" moje ego jest teraz taaaaakie ...

 

Stary komuch Balcerowicz gaworzy mieszanką polskiego i rosyjskiego

 

KOMENTARZE

 • "Nieznana historia".
  "Co się stało z polskim Billem Gatesem - Jacek Karpiński?"
  https://www.youtube.com/watch?v=gjqUxvESbsU

  "Leszek Balcerowicz nieznana historia".
  https://www.youtube.com/watch?v=Os8SRJ-0UQM

  "REFORMA BALCEROWICZA"
  https://www.youtube.com/watch?v=vIhwCLjH-qI

  "Argus625 11 months ago
  Kłamstwa i manipulacje.Nie bylo zadnego planu Balcerowicza. Program przygotowania kolonizacji gospodarczej pod pretekstem zdlawienia hiperinflacji napisał J. Sachs przywieziony w teczce z MFW."

  "LadyPankSongs 2 years ago
  O jakim cudzie gospodarczym się tu mówi? Chyba o takim, że dzięki transformacji zniszczono polski przemysła, a co za tym idzie polską myśl technologiczną wyprzedając wszystko zachodniemu kapitałowi (niestety również banki). Plan Balcerowicza polegał na braku jakiejkolwiek koncepcji i strategii transofrmacji, z czasem bezmyślną sprzedaż wszystkich rodzimych zakładów produkcyjnych. Dziś dzięki Leszkowi nie ma już m.in. URSUSA, FSO, KASPRZAKA... Ten Pan zniszczył polską gospodarkę."

  "nocnlylistonosz 2 years ago
  nie było żadnej "reformy" to było zwykłe przehandlowanie masy upadłościowej prl w ręce post-sowiecko-masońskiej finansjery. Balcerenko vel. Aaron Bucholtz może sobie opowiadać bajki, mówi jedno a robi drugie."
 • pajac
  Czy to znaczy, ze na Ukrainie dalej posluguja sie jezykiem rosyjskim?
  Czy ten pajac wie co to jest gospodarka kraju?
  Tyle samo wie o ekonomii co i o jezyku rosyjskim. Jaki wstyd! Kalectwo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930