Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Przyśpieszenie w pierniczenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Przypomina dzwon: głośny, ale w środku pusty" tak pisał o Radku tygodnik Wprost w 2008 roku. Niestety, Radkowi z wiekiem się pogarsza, już zaczyna konstruować skróty myślowe w stylu innego "pustego dzwona", Lecha Wałęsy.

Radka Sikorskiego z Lechem Wałęsą łączy dużo wspólnego. Obaj zostali wystrugani z banana przez służby. Obaj lubią zapach pieniędzy. Obaj wisieli na śp. filantropie Janie Kulczyku. Wałęsa wciąż wisi na amerykańskiej milionerce Blance Rosenstiel a Radek na amerykańskiej milionerce Anne Applebaum. Obaj trzymają też sztamę ze starymi komuchami. Obaj mają także rozdęte ego – "Ja, to ja, to ja wszystko" itd. No i oczywiście obaj wypadają lepiej w tłumaczeniu na angielski niż w oryginalnej polskiej wersji.

 

Starość nie radość, z wiekiem Radek zaczyna formułować swoje myśli w podobny sposób jak elektryk Lech Wałęsa -- widać ten dyplom z Oksfordu za 10 funtów jest warty funta kłaków.

 

Wczoraj Radek zabłysnął na Twitterze (cytat): "byłem za przyspieszeniem":

 

Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek  4 h  il y a 4 heures

W 1989 Kwaśniewski był dla mnie komuchem i byłem za przyspieszeniem. Ale to on wprowadził nas do Unii a Kaczyński nas wyprowadza.

Był za przyśpieszeniem czego ? Prosimy o przetłumaczenie tego na język polski ! Kiedyś Wyborcza piała z zachwytu, że "Europa mówi Sikorskim", teraz Radek niestety przyśpiesza i zaczyna "mówić Wałęsą".

 

Radek o Rosji w NATO niby "nie mówił", ale jego idol Kwaśniewski tak 

Nowy idol Radka po kilku głębszych już wprowadzał Rosję do NATO 

NATO Kwaśniewskiego czyli szef WSI na czele Akademii Obrony NATO

 

W 2008 roku tygodnik Wprost pisał też o Radku, że "jest skuteczny w politycznych zapasach, ale wyprany z idei". Zgadzamy się z tym na 100 %. Radek odbija się od prawicy do lewicy, wedle koniunktury politycznej, tak jak jego kumple z Instytutu Myśli Państwowej, Kaziu Marcinkiewicz i Miś Kamiński. Najemnicy łasi na kasę czyli "państwowcy" do wynajęcia.

Co prawda wcześniej Radek nabijał się z kolegą Rostowskim ze starej komuszki Danuty Hubner, ale teraz w imię oportunizmu widać odkrył w sobie podziw dla nowego idola -- starego przewerbowanego komucha Kwaśniewskiego. Czy dlatego, że Kwaśniewski urządził się wygodnie na kasie rosyjskich i ukraińskich oligarchów (Wiktor Pinczuk i Mosze Kantor) i zasiada w radzie nadzorczej ukraińskiej spółki Burisma, obok syna wiceprezydenta Joe Bidena ? Sam Radek próbował robić laskę polskiemu oligarsze Janowi Kulczykowi a wcześniej przyklejał się do innego polskiego oligarchy rodem z PRL-u, Zbigniewa Niemczyckiego:

 

monsieurb.neon24.pl/post/124343,strefa-zderadkowana 

monsieurb.neon24.pl/post/120337,laska-pana-kulczyka 

monsieurb.neon24.pl/post/127148,korupcyjna-hucpa-radka

 

"Stara komuszka, wredne babsko" obok "Strefy zdekomunizowanej"

Ale robienie laski oligarchom rodem z PRL-u nie było intratne, skoro Radek wciąż szuka kontraktów aby dorobić do emerytury. Jak idzie poszukiwanie pracy w Londynie Radek ? Kiedy Londyn będzie "mówić Sikorskim" ?

 

Ale skoro Radek już mówi Wałęsą, to jego perspektywy kariery są raczej marne. Pozostaje mu tylko klepanie Twittera i gra w karty z innymi starymi piernikami, Misiem Kamińskim i Kaziem Marcinkiewiczem.

 

"Strefa zdekomunizowana" pije u oligarchy z PRL-u Niemczyckiego 

"Strefa zdekomunizowana" pije z oligarchą z PRL-u Kulczykiem

KOMENTARZE

  • Na naszych oczach dokonała się plugawa wymiana " elyt "
    Sukcesem można określić " procesy prywatyzacyjne " na które załapali się starannie dobrani pod kątem jurgieltu w III RP-e osobnicy , natomiast reszta :

    "Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego "Polska w liczbach" rok 2015 r. to kolejny rok wzrostu odsetka osób zagrożonych skrajnym ubóstwem, ale i spadku odsetka osób o wydatkach poniżej tzw. relatywnej granicy ubóstwa. W latach 2010-2015 odsetek osób w gospodarstwach domowych, o wydatkach poniżej relatywnej granicy ubóstwa spadł z 17,4 proc. do 15,5 proc. Odsetek osób o wydatkach poniżej ustawowej granicy ubóstwa wzrósł jednak w tym czasie z 7,4 proc. do 12,2 proc., a odsetek osób o wydatkach poniżej granicy minimum egzystencji wzrósł z 5,8 proc. do 6,5 proc."

    To oznacza "dogrywkę " z rewolucji z 1980 roku , no chyba że wcześniej sprokurują wojenkę z Rosją.......

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930