Madera leży trochę daleko na trzydniowy wypad z kochanką. Ale Madera jest za to jednym z najlepszych rajów podatkowych na obrzeżach Europy. Warto więc sprawdzić jakie dokumenty podpisał Petru w dniu 2 stycznia u notariusza na Maderze.

W filmie Michaela Baya "Wyspa" (The Island) klony są trzymane w stanie sztucznego poczucia szczęścia poprzez regularne losowanie wyjazdu na wyspę. W rzeczywistości klony są używane do dostarczenia narządów ich właścicielom a wyjazd na wyspę oznacza ich koniec.

 

Ryszard Petru jest resortowym klonem używanym na potrzeby jego właścicieli i wielu marzy o tym aby wyjazd Petru wraz z partyjną koleżanką Joanną Schmidt na wyspę Maderę oznaczał jego koniec.


My patrzymy na ten wyjazd raczej pod kontem finansowym, szczególnie po słowach posłanki Lubnauer, że Petru pojechał na Maderę (cytat) "w celach, powiedzmy, partyjnych". Określenie "powiedzmy, partyjnych" można odnieść do finansowania partii Nowoczesna, która miała w zeszłym roku kłopoty finansowe.

 

Madera jest nie tylko zieloną wyspą ale także jednym z najlepszych rajów podatkowych na obrzeżach Europy. Fachowcy z Madery regularnie polują na klientów, nawet w Luksemburgu. Oto strona internetowa jednej z takich firm (www.newco.pro/), która regularnie organizuje seminaria w Europie dumnie promując podatkowe zalety Madery (cytat):

 

"If you are looking for a preferential tax regime that is fully integrated into the European Market and has the lowest tax rates in the EU, Madeira has what you need"

 

Popatrzmy więc na wyjazd byłego bankiera i ekonomisty Petru pod kątem finansowym i zadajmy sobie pytanie, czy i gdzie podpisał dokumenty w poniedziałek 2 stycznia 2017 roku ? Pamiętajmy, że ojciec chrzestny Petru, Leszek Balcerowicz, działał przed laty jako minister na rzecz spółki ITI Holdings SA, założonej 29 grudnia 1988 roku w Luksemburgu. A fundacja Balcerowicza FOR jest finansowana przez spółki z rajów podatkowych.

 

Utrzymywanie partii Nowoczesna kosztuje, przygotowanie drugiego Majdanu kosztuje jeszcze więcej. Tak się składa, że poniedziałek 2 stycznia 2017 był pierwszym dniem roboczym nowego roku księgowego, a CIA jak już pisaliśmy jest instytucją budżetową:

 

monsieurb.neon24.pl/post/135740,desperacka-gra-cia

 

CIA może sobie jeszcze hasać do 20 stycznia. Jednym z klonów tej agencji w Polsce jest przewerbowany stary komuch i oportunista Balcerowicz. Nie zdziwilibyśmy się więc, gdyby protegowany Balcerowicza Petru połączył na Maderze przyjemne z pożytecznym.

 


Image result for madeira tax advantages

 

Młodsza blondynka i ciepłe kraje to atrybuty władzy "liderów" III RP 

 

Image may contain: 1 person, sitting

Image result for izabela marcinkiewicz lanzarote

Résultat de recherche d'images pour "sandra lewandowska wakacje egipt"

Losowanie wyjazdu na wyspę dla uszczęśliwionych klonów