Po raz pierwszy od 25 lat pancerna brygada US Army zbliżyła się na odległość 140 km do Berlina. W Żaganiu w Polsce, gdzie zaczynają stacjonować amerykańskie czołgi i pojazdy opancerzone. Co może pozwoli nam oddychać swobodniej.

Niemcy są wściekli na przemieszczanie się sprzętu amerykańskiej 3. Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty przez ich kraj, w drodze do Polski. To całkiem niezła procesja: 87 czołgów bojowych, 144 czołgów Bradley, 18 haubic M109A6 Paladin i 419 Humvees. Amerykanie mogliby chyba spoko wyładować ten sprzęt w Świnoujściu, ale wylądowali w niemieckim Bremerhaven i puścili sprzęt przez pół Niemiec, chyba po to aby przypomnieć demokratycznej Bundesrepublik skąd jej nogi wyrastają.

Amerykański pokaz siły w niemieckim porcie Bremerhaven

Image result for us army polen bremerhaven

W razie czego amerykańskie czołgi będą w Berlinie w trzy godziny

 

brygada

To wywołało apopleksję wśród niektórych niemieckich polityków. Pamiętamy, że już w zeszłym roku minister Merkel, Frank-Walter Steinmeier, krytykował obecność wojsk USA w Polsce podczas manewrów Anakonda. Logiczne, bo niemiecka Bundeswehra jest już w Polsce. W Szczecinie. Jako ważna część tzw. Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, dowodzonego aktualnie przez niemieckiego generała:


monsieurb.neon24.pl/post/133388,powrot-wilczego-szanca

 

W czasach rządów Platformy mieliśmy też podchody w celu utworzenia niemiecko-polskich jednostek. Widocznie sztab generalny Bundeswehry stwierdził, że skoro Niemcy sprzedali nam stare czołgi Leopard II z demobilu to mogą też równie dobrze przejąć cały kram. W imię europejskich wartości (pardon, w imię europejskiej obrony).

 

Problem w tym, że Bundeswehra chwali się swoim mandatem, że (cytat) "służy Niemcom". (Wir. Dienen. Deutschland.). Nie ma tam nic o służeniu Europie czy też Polsce.

Motto Bundeswehry jest wyraźne "Służymy Niemcom", a nie Europie

Image result for bundeswehr wir dienen deutschland

Kiedy już US Army zainstaluje się w Żaganiu a Donald Trump obejmie prezydenturę będziemy mogli spać spokojniej, nie bojąc się że podczas naszego snu Schetyna w porozumieniu z Tuskiem wezwą Bundeswehrę do obrony demokracji w Polsce i do rozwiązania wciąż nabrzmiewającej Polnische Frage.

 

Wszak z koszar w Żaganiu jest tylko kawałek drogi do niemieckiej granicy a stamtąd już prosto autostradą na Berlin. Jak w pysk strzelił.


 

Martin Schulz już groził suwerennej Polsce

 

Image result for martin schulz polen

Szef Kommandantur w Szczecinie składa świąteczne życzenia