Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Premier Generał Dukaczewski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk oglosil na konwencji ze PO nie jest gotowa do oddania wladzy, Rostowski zapowiedzial wojne a Sikorski oglosil juz dawno "dorzynanie watah". Polakom ktorzy pamietaja czasy Gierka, Kiszczaka i Jaruzelskiego zaczyna powoli rozjasniac sie w glowie.

ITI hoduje Sikorskiego, Grupa PROKOM hoduje Sikorskiego, Fundacja GROM hoduje Sikorskiego. I jeszcze kilka innych instytucji.

Czym jest ITI to juz wiemy. Ale jak juz pisalismy, wydaje ze malo podobne aby ludzie z takim doswiadczeniem jak prezes Krauze i general Petelicki robili takie dziwne rzeczy z wlasnej woli:

http://monsieurb.nowyekran.net/post/26745,pupil-gromu-i-prokomu

Spojrzmy wiec na Grupe PROKOM:

Matka chrzestna Grupy PROKOM jest mala szwajcarska spolka NIHONSWI AG, ulokowana w willi pana Marcela Rappaporta, biznesmena dzialajacego w branzach konfekcji i gastronomii. NIHONSWI AG powstala oficjalnie w 1966 roku, pan Marcel zostal do niej oddelegowany w 1994 roku i dzisiaj spolka miesci sie pod adresem: Buolterlistrasse 53, 6052 Hergiswil. Wczesniej miala siedzibe w Zurichu.

NIHONSWI AG ma dumny kapital 50 tys frankow szwajcarskich a jej rada nadzorcza i zarzad to jedna osoba, powyzej wspomniany pan Marcel. 

W dniu 23 czerwca 2009 spolka NIHONSWI AG zdecydowala nie przygotowywac juz wiecej audytowanych raportow rocznych.

Skrot NIHONSWI oznacza Nikaragua Honduras Switzerland. Milosnicy geografii zauwaza szybko ze Nikaragua i Honduras leza blisko Panamy, kolebki ITI.  

Tak jak Bruno Valsagiacomo i jego dysponenci rozdaja karty w grupie ITI, pan Marcel Rappaport i jego dysponenci rozdaja karty w grupie PROKOM.

Wazna czesc Listy 100 WPROST ma swoja kolebke w Szwajcarii. Oni tez na pewno wiedza kogo maja popierac, a jak nie wiedza, to im powiedza. Kasa jest.

Mowia nam ze pomimo dobrotliwych Rzadow Milosci nadchodza teraz ciezkie, niespokojne czasy. Na takie czasy potrzebny jest maz stanu, czlowiek z wizja i o twardej rece. Czlowiek ktory poradzi sobie, w imie Dobra Narodu, z kibolami, niesfornymi dziennikarzami i oszolomami.

Tekst przemowienia inauguracyjnego juz istnieje:

"Obywatelki i obywatele !

Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej.  Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Struktury państwa przestają działać. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści — sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji"

To pierwsze zdania przemowienia generala Jaruzelskiego, wprowadzajacego stan wojenny 13 grudnia 1981 roku.

 

KOMENTARZE

 • A propos: Nowelizacja ustawy o stanie wojennym
  Jak podaja dzisiaj media, Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o stanie wojennym, która wprowadza do polskiego prawa pojęcie "cyberprzestrzeni".

  Podpisana we wtorek nowelizacja ustawy o stanie wojennym przewiduje, że prezydent mógłby - na wniosek rządu - wprowadzić jeden z trzech stanów nadzwyczajnych w razie zewnętrznego zagrożenia, np. przez wrogie działania w cyberprzestrzeni. Zmiana polega na wprowadzeniu do przepisów o stanach nadzwyczajnych - wojennym, wyjątkowym i klęski żywiołowej - definicji cyberprzestrzeni, przez którą rozumie się "przestrzeń wytwarzania i wymiany informacji tworzoną przez systemy teleinformatyczne".
 • Prawidłowe jest więc: „dorzynanie watahy”
  * * * *
  Jeśli chodzi o zasady poprawnej polszczyzny, rację mają oczywiście ci drudzy. Prawidłowe jest więc: „dorzynanie watahy”.

  ______
  Więcej pod adresem: http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1510018,1,dozynanie-czy-dorzynanie-czyli-co-z-ta-wataha.read#ixzz1Z91D3YO5
 • @Stanislas Balcerac
  Tyle istotnych spraw było i jest w Polsce do remontu, a oni się okopują na wszelkie sposoby. Czy to kolejny "zbieg zbiegów okoliczności" jak tragedia smoleńska?? Z pewnością nie.
  Pozdrawiam.
 • Naprawdę dobry pomysł niech gen, Dukaczewski wyjdzie z cienia.
  Zamiast posługiwać się pacynkami niech zacznie rządzić w światłach reflektorów.
  Może nawet się mianować Królem lub dyktatorem.
  To byłoby przynajmniej uczciwe.
 • @polipid
  I wychodzi. Doradza już panu prezydentowi.
  http://wprostp.pl/artykul/byly-szef-wsi-doradza-prezydentowi
  Winszujemy zatem, bo to zdolny człowiek. Jaki prezydent, taki doradca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031